Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z CB Radiem


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy posiadam u siebie w aucie CB Radio president harry 3 i od ponad 6 lat słuzył bez problemu tylko teraz cos jest nie tak ponieważ pokonałem ostatnio 2 długie trasy i przez cały czas jazdy tymi trasami nie było słychac na cb żadnych rozmów jak to zazwyczaj bywa gdy ktos sie o cos pyta a inni odpowiadaja ale znowu gdy ja sie o cos spytam na cb dostanę odpowiedz ale też nie od kilku osób jak to było kiedys tylko albo wcale albo od jednej osoby. czy ktoś z was może sie orientuje co mogło ulec popsuciu lub może cos innego sie dzieje z radiem

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podmienić antenę i sprawdź. Ja mam Johnny II i pewnego dnia padło se nadawanie od tak, poszła jakaś końcówka. 50 zł i hula dalej więc i u ciebie coś może padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij SWR miarkę na pierwszym lepszym punkcie gdzie montują radia .... za kilka zł sprawdzą Ci czy to antena czy końcówka mocy.

Prawdopodobnie roztroiła Ci się antena lub dostała zwarcia np gdzieś na kablu i mogła paść końcówka mocy.

Dokładnie taki objaw jest jak padnie ten tranzystor myślisz że coś ślesz w eter a tu niestety słychać Cie tylko na metr od samochodu i to jak z zaświatów więc nikt Ci nie odpowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok podjade gdzieś gdzie mi to sprawdzą ale swoją droga to nie przepuszczał bym że tak z dnia na dzien cos takiego się stanie a tu proszę jednego dnia korzystałem i działało jak należy a na drugi cisza i zrobiłem któregos razu trasę około 600 km i też przez cały czas cisza co właśnie zdało mi się dzwine ale jak zapytałem to może z jedna osoba mi odpowiedziała a to mogła byc jakas najblizsza osoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok podjade gdzieś gdzie mi to sprawdzą ale swoją droga to nie przepuszczał bym że tak z dnia na dzien cos takiego się stanie a tu proszę jednego dnia korzystałem i działało jak należy a na drugi cisza i zrobiłem któregos razu trasę około 600 km i też przez cały czas cisza co właśnie zdało mi się dzwine ale jak zapytałem to może z jedna osoba mi odpowiedziała a to mogła byc jakas najblizsza osoba

Jeśli używasz cb radia na codzień to polecam Ci kupić miernik SWR i wozić go w samochodzie. Ja też miałem podobny problem, okazało się, że przez stawianie anteny i ściąganie jej, w środku w magnesie wyrwały się przewody (ML-145). Od tego czasu mam miernik podłączony na stałe i monitoruję odczyt SWR na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...