Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odcięcie zapłonu przy 4tyś


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu męczy mnie problem, audi mi odcina zapłon przy 3,5-4 tyś obrotów, stoję na luzie dam jej gazu to nie przekroczy 4 tyś obrotów ... Co to może być ? Jest to dość uciążliwe przy wyprzedzaniu i wręcz niebezpieczne.

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wałka rozrządu do sprawdzenia ewentualnie źle założony lub "przeskoczony" pasek rozrządu. VAG coś powiedział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podepnę, ale niedawno nic nie pokazywał :x Rozrząd nie tak dawno był robiony z 8tyś km temu. A jak zdiagnozować czy to ten czujnik ?

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij - jak wywali błąd synchroznizacji lub samego wałka i po skasowaniu błędu na odpalonym będzie się wkręcał to najpierw znaki sprawdź na kółkach, jeśli ok to górny czujnik out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów miałem chyba z 5-6, ale ostatnio była czyszczona przepustnica, skasowałem jutro się podepnę i zobaczę może coś wywali. Jakby ktoś był zainteresowany mogę wysłać filmik na FB, lub dodam na jakaś stronę jak znacie, proszę bez wpisów wrzuć na YT, bo nie mam konta ;) Zaciekawił mnie głównie błąd:

17536 - fuel trim bank 1 (mult) system too lean , kiedyś już był ale, usunąłem bardzo długo go nie było i nic się nie działo.

Odłączyłem wtykę od przepływki audi wkręca się na 6,8tyś, bez żadnej zamuły, także tego. Diagnoza chyba postawiona teraz jaka przepływkę zakupić :facepalm: Polecicie coś ?

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne to Ci ktoś powie jak przeplywka działa i czy faktycznie trzeba ja wymienić. Ja bym od razu 400 zł nie ładował gdybym nie był tego pewny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro ją wypne i wszystko gra, to myślę że ona padła i złe dane do kompa podaje

Logi mi ciężko by było... Bo mam ja zawsze na kablu podłączona, komp mi na to nie pozwoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, ja kupiłem na szrocie uzywana ale oryginalna i działa do dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...