Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Z czego spasują hamulce na przód ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pamiętaj, że w 3.0 są inne intecoolery

Kolor jest praktycznie taki sam jak Golf R32.

Opublikowano

Pamiętaj, że w 3.0 są inne intecoolery

Kolor jest praktycznie taki sam jak Golf R32.

a jaki kolor autka masz?

Opublikowano

Wąski taki jak Ty w podpisie pod wątkami, czyli Maurytius Laguna Blue ;)

Opublikowano

Wąski taki jak Ty w podpisie pod wątkami, czyli Maurytius Laguna Blue ;)

Nie otwiera mi się .Ale to najpiękniejszy kolor :naughty:

Gdzie kupowałeś jarzma?

Opublikowano

Wąski jak w Twoim podpisie :polew:

Zaciski i jarzma kupiłem używane na Allegro od Audi A6 C5 2,7 BiTurbo 2004 r.

Opublikowano

Wąski jak w Twoim podpisie :polew:

Zaciski i jarzma kupiłem używane na Allegro od Audi A6 C5 2,7 BiTurbo 2004 r.

No tak :cool1: podpis :wink4: muszę poszukac do siebie do tyłu

Opublikowano

Wąski jak w Twoim podpisie :polew:

Zaciski i jarzma kupiłem używane na Allegro od Audi A6 C5 2,7 BiTurbo 2004 r.

No tak :cool1: podpis :wink4: muszę poszukac do siebie do tyłu

A co chcesz włożyć do tyłu 255 czy 288??

Opublikowano

Wąski jak w Twoim podpisie :polew:

Zaciski i jarzma kupiłem używane na Allegro od Audi A6 C5 2,7 BiTurbo 2004 r.

No tak :cool1: podpis :wink4: muszę poszukac do siebie do tyłu

A co chcesz włożyć do tyłu 255 czy 288??

wystarczy 255 ale czemu nie 288 :) oczywiście jak nie sprzedam

Opublikowano

288 na tył są zupełnie inne niż te co miałeś z przodu tam tarcza jest nie wentylowana i inny zacisk. Do 255 wymieniasz tylko jarzma i tarcze reszta pozostaje bez zmian a do 288 musisz wymienić wszystko.

Opublikowano

wystarczy 255 ale czemu nie 288 :) oczywiście jak nie sprzedam

Tarcza przednia jaką teraz masz to 288x25 mm wentylowana, wysoka na 46 mm. Z tyłu przy układzie hamulcowym 288 masz tarcze 288x12 mm litą, wysoką na 36 mm. Zacisk tylny jest całkowicie inny i ma hamulec ręczny. Więc zapomnij o przełożeniu z przodu na tył :polew:

Opublikowano

Ale jak przełożyc z przodu na tył :mysli: co Wy piszecie

Opublikowano

Nie da się przłożyć z przodu na tył to całkowicie inne zaciski tarcze też są inne mają tylko tą samą średnice.

Opublikowano
  • Autor

Pamiętaj, że w 3.0 są inne intecoolery

Kolor jest praktycznie taki sam jak Golf R32.

Ale Ty masz Audi a nie Gofla R32... :> :> :> :>

Opublikowano

Ale Ty masz Audi a nie Gofla R32... :> :> :> :>

Siemian uparty jak osiołek jesteś - podałem R32 jako przykład kolotu. Podobny kolor mają np. Ople OPC.

Kolor wybrałem taki bo miałem taką fantazję i nic nie stoi na drodze do eksperymentów. :decayed:

Tobie nie podoba się to - ok wyraziłeś swoją opinie, a ja poznałem Twoje zdanie. Skończmy na tym by nie nabijać OT.

Opublikowano

Ja mam pytanie troszkę z innej beczki - mam a3 8p - wiecie może, czy te wszystkie zaciski/jarzma będą pasowały do a3?

Bo tak jak a4/a6/passat mogą się wymieniać hamulcami, to czy do a3/golf/octavia/leon również przypasują czy już nie?

Będę wdzięczny za info

Pozdrawiam :)

Opublikowano

Dziś przyszedł do mnie komplet tyłu 288x12 mm od A4 3.2 benzyny :kox:

Pewnie go sprawdzę czy pasuje i zamontuje w połowie przyszłego tygodnia.

Kolejna z ciekawostek - klocki oryginalne w układzie hamulcowym 320x30 przód i 288x12 tył były Ferodo.

Ja mam pytanie troszkę z innej beczki - mam a3 8p - wiecie może, czy te wszystkie zaciski/jarzma będą pasowały do a3?

Bo tak jak a4/a6/passat mogą się wymieniać hamulcami, to czy do a3/golf/octavia/leon również przypasują czy już nie?

Będę wdzięczny za info

Pozdrawiam :)

W a3 jest całowicie inna konstrukcja zawieszenia. Jednak z tego co wiem to techniczny bliźniak A3 - Skoda Octawia w wersji RS ma identyczne zaciski jak A4. Nie wiem czy pasują wsporniki klocków (jarzma), ale sam zacisk jest identyczny. Tył w A3 jest inny, ze względu na odwrotny montaż zacisku - w A4 jest za tarczą, a w A3 przed tarczą, bliżej przodu.

Jakiej wielkości masz koła?

Osobiście polecam Ci do A3 układ hamulcowy z Octavii RS albo S3, TT 3.2, Leona Cupry R, Golfa R32 - będzie pasował na 100% i jest tego dużo na rynku.

Opublikowano

Dzięki za odpowiedź :)

Co do kół to w zimę na 17" a lato 18" felgi, więc hamulce od s3 i reszty się zmieszczą. Na pewno z chęcią bym je kupił z tym, że ich cena jest dość wysoka. Z tego powodu szukałem hamulców od a4/a6 bo jest ich zdecydowanie większy wybór i w związku z tym cena korzystniejsza.

Nie chcę rzeźbić z hamulcami jeśli nie wchodzą p&p więc chyba sobie daruje i skupie się na wyszukaniu tych 345mm zacisków. Mało tego na allegro, ale trochę ludzi sprzedaje kompletne zawieszenia - więc może coś ładnie upoluje :)

Opublikowano
  • Autor

szukaj szukaj a napewno znajdziesz...

Zacisk w 321mm i 345mm jest ten sam. Różnią się mocowaniem

Aczkolwiek zestaw od a4 a6 3.0 tdi jest p&p (oprócz tarcz bo w a6 są inne)

Pozdrawiam

Opublikowano

Nie chcę rzeźbić z hamulcami jeśli nie wchodzą p&p więc chyba sobie daruje i skupie się na wyszukaniu tych 345mm zacisków. Mało tego na allegro, ale trochę ludzi sprzedaje kompletne zawieszenia - więc może coś ładnie upoluje

Użytkownik Silver Leon z Ostrowca Św. ma układ hamulcowy 345 mm z A6 Allroad. Pogadaj z nim to może będziesz miał możliwość przymiarki tego na swoim A3. W ramach ciewostki zacisk i jarzmo 312 mm w Leonie i Golfie IV były identyczne jak w A4 i Passacie B5/B5 FL na metalowej zwrotnicy choć miały inne nr katalogowe i w Audi były mocowane za tarczą, a w Leonie przed tarczą.[br]Dopisany: 01 Luty 2009, 12:49_________________________________________________Doszedł wreszcie przód:

tarczaqq5.jpg

Opublikowano
  • Autor

jaka to jest tarcza?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.