Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Z czego spasują hamulce na przód ?


siemian

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jarzma z a6 pasują?

odpowie mi ktoś ;]

W zaciskach 320mm nie ma jarzm są tylko uchwyty zaciskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jarzma z a6 pasują?

odpowie mi ktoś ;]

W zaciskach 320mm nie ma jarzm są tylko uchwyty zaciskow.

zgadza sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja mój bład. chodziło mi czy trzeba wymieniać zwrotnice i czy ta z a6 będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnicy nie trzeba wymieniąć. Zacisk w A4 i A6 jest taki sam, nie mam tylko pewności czy uchwyt jest też taki sam. Ale przy mniejszych tarczach wszystko jest takie samo w A4 i A6 więc i przy 320mm też powinno wszystko pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarol jesteś pewien że pod felunek ori audi 7x16 et42 wejdą tarcze 320mm? Dzis sprawdzałem i mam et42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A6 model 2004-2008 ma w serii przy silniku 3.0 TDI (więc układ 321 mm z przodu) felgi 7.5x16 model "7 ramienne dynamiczny desing" - więc wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widzialem zaciski 320mm które będą pasować do A4 B6:

http://www.allegro.pl/item501077348_audi_a6_4f0_amortyzator_tarcze_wahacz_zacisk_07r.html

Czyli rozumiem że takie zaciski będą również pasować do mnie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje też z tył zmienić jarzma na:

8E0 615 425 A i do tego tarcze 8E0 615 601 Q i mamy z tyłu hamulce 255mm a w serii są 245.

Nowe jarzmo pod tą większą tarcze kosztuje 65zł a tarcza 70-80zł więc koszt praktycznie zaden.

Jakie ma fizyczne rozmiary ta tarcza? Bo spotkałem 3 różne wysokości tarczy tylnej 255 mm. Najczęsciej podawana wysokość to 40 mm (39,9), grubość 12 mm. Czyli więcej o 2 mm jak 245mm. nie będzie to miało wpływu na pracę tylnego zacisku?

Tak przy okazji - co za modele mają z tylu układ hamulcowy z tarczą 288x12 mm??? Jakie tam są zaciski, jakie jarzma?

Jarol jarzma zamówione już, teraz tylko tarcze i przy okazji przodu zmieni się i tył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty Jaro4444 zamówiłeś zaciski i tarcze z powyzszej aukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty Jaro4444 zamówiłeś zaciski i tarcze z powyzszej aukcji?

Siemian nie wiem o co Ci chodzi? :shocked:

Ja zamówiłem jeszcze przed świętami i mam już heble w domu. Brałem z tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item507262158_audi_a6_2001_2004_zwrotnica_wahacz_amortyzator.html

Swoją drogą komplet zaciski + tarcze waży 35 kg...

Na zdjęciu tarcze wyglądąły ok po przyjściu do mnie wyrzuciłem je wczoraj na złom bo miały tylko 27 mm (min. 28), klocki skończyły się też do cna. Dlatego zamówiłem gładkie tarcze EBC a klocki zastanawiam się jakie wziąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie no tak pytałem bo dzwoniłem do kolesia i mówi że ktoś 2 dni temu kupił to do jakiejs a4 :> :> ale że postara mi się takie załatwić.

Sprawdzałeś czy to będzie wszystko pasować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamówiłem gładkie tarcze EBC a klocki zastanawiam się jakie wziąść.

Myślisz że EBC będą lepsze od ATE??

Ja chce zamówić do moich zacisków tarcze gładkie i klocki ATE.

Jaro4444 jak możesz to napisz mi na PW ile płacisz za te tarcze. A co z tyłem zamówiłeś 255mmjarzma pod tarcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że EBC będą lepsze od ATE??

Ja chce zamówić do moich zacisków tarcze gładkie i klocki ATE.

Jaro4444 jak możesz to napisz mi na PW ile płacisz za te tarcze. A co z tyłem zamówiłeś 255mmjarzma pod tarcze??

Zamówiłem EBC bo mam do nich zaufanie. Do Boscha też mam.

ATE ostatnio mi coś odwalało dziwne numery w samochodach znajomych i służbowych.

Za tarcze EBC gładkie 321x30 zapłaciłem 470 zł za 2 szt. Może i nie jest to najtaniej ale EBC to nie Brembo z Kutna (czyli Mikoda :polew:)

Jarzma 255 zamówiłem. :hi:

Pytałem Cię w innym wątku o wymagany do tego rozmiar tarczy i czy zacisk 245 i 255 jest ten sam bo tarcza 255 mm

grubość 12 mm, nie 10 mm jak 245. Pytałem też co to za heble 288x12 mm z tyłu. Co mają za zacisk i jarzma? Jaką średnicę tłoczka ma zacisk do 288x12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzma 255 zamówiłem. :hi:

Pytałem Cię w innym wątku o wymagany do tego rozmiar tarczy i czy zacisk 245 i 255 jest ten sam bo tarcza 255 mm

grubość 12 mm, nie 10 mm jak 245. Pytałem też co to za heble 288x12 mm z tyłu. Co mają za zacisk i jarzma? Jaką średnicę tłoczka ma zacisk do 288x12?

Zacisk jest ten sam w 245 i 255, zmienia się tylko jarzmo i tarcze. Tarcza faktycznie ma grubość 12mm ale wszystko pasuje. Hamulce 288x12 mają już wszystko inne ( zacisk, obudowe, jarzmo,klocki) więc koszt wymiany byłby spory. Z tego co wiem to właśnie 288 z tyłu było montowane z 320 z przodu:

288 przód - 245 tył

312 przód - 255 tył

320 przód - 288 tył

345 przód - 300 tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckej stronie widziałem też zestawienie 321 - 255 w 3.0 Quattro benzynie.

Skoro tak to muszę jeszcze domówić tarcze na tył 255x12 mm. Jednak to dopiero po zimie bo na razie mam bardzo ładne tarcze 245 mm i szkoda nowych dawać na sól.

Szkoda, że 288 to już inny zacisk (pewnie z tłoczkiem 54 mm) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest zacisk pod 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne jarzma od A4 Quattro pozwalające powiększyć tylne tarcze z 245x10 na 255x12 ;)

Jarol dzięki :hi:

dsc0124qu8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444 jak wymienisz hamulce to napisz jaka jest różnica, czy auto zacznie wkońcu normalinie hamować :wink4: Bo wkładam dokładnie to samo ale dopiero wiosną bo mam zimówki 15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...