Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Z czego spasują hamulce na przód ?


siemian

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciski i uchwyty według ETKI są takie same w A4 i A6 więc wszystko musi pasować wystarczy tylko kupić tarcze z A4 B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski i uchwyty według ETKI są takie same w A4 i A6 więc wszystko musi pasować wystarczy tylko kupić tarcze z A4 B7.

zgadza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski i uchwyty według ETKI są takie same w A4 i A6 więc wszystko musi pasować wystarczy tylko kupić tarcze z A4 B7.

To nie ET a wysokość tarczy ;)

Udało się rzutem na taśmę zamienić zamówienie w EBC z tarczy od A6 3.0 TDI na tarcze od A4 B7 3.0 TDI :naughty: Miały być już w poniedziałek. Ufff

Coś mnie zaślepiło i na pałę zamówiłem tarcze od A6 :wallbash: Na szczęście się ostatniej nocy przebudziłem i opamiętałem :kox:

Ciekawostka - tarcze do A4 B7 3.0 TDI wystepują w dwóch wersjach - na 9 otworów + śruba ustalająca i na 10 otworów. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444 a co myslisz z tymi klockami na tył pod tarcze 255?? Trzeba kupić te cieńsze czy zwykłe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444 a co myslisz z tymi klockami na tył pod tarcze 255?? Trzeba kupić te cieńsze czy zwykłe??

Ja zawsze biorę te grubsze. Jakby co to papier ścierny nr 60 i szyba. Po 2 min nie ma 1 mm klocka :decayed:

Co do tarcz od A6 to teraz wiadomo dlaczego niektóre felgi pasujące w A6 obcierają o zacisk w A4 - nasze zaciski i tarcze są o 13 mm wysunięte bliżej płaszczyzny przylegania koła. :shocked:[br]Dopisany: 15 Styczeń 2009, 12:01_________________________________________________Czy ktoś orientuje się jak wyglada sparawa montażu układu 288x12 do A4 B7 z napędem na przód? Te heble są tylko w wersjach Q z mocnymi silnikami (3.2i, 3.0 TDI, 2.0 TFSI). Czy pasują one P&P do przednionapędowca? Czy mają taki sam zacisk jak S4?

A i jeszcze jedno - czy heble tylne od S4 B6 wejdą w 16" i czy pasują P&P do zwrotnicy od przednionapędówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj coś czuje że jaro4444 powoli zaczyna atakować z tylnymi hamulcami... robi się ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444 od S4 B6 na tył nie montuj tam są hamulce 300x22mm czyli wentylowane będą za mocne do przodu 320mm i za szybko będą blokować koła i włanczać ABS. Moim zdanie najlepsz opcja to 320 przod i 255 lub 288 z tyłu albo idziemy na całość i 345 z przodu i 300 tył wtedy fela min 17". [br]Dopisany: 26 Styczeń 2009, 18:10_________________________________________________

oj coś czuje że jaro4444 powoli zaczyna atakować z tylnymi hamulcami... robi się ciekawie

A ty tyłu nie robisz?? Ja mysle ze warto chociaż małym kosztem włozyć tarcze 255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, ale narazie tył musi poczekać ponieważ był wymieniany (tarcze mają pól roku)

Wtedy jeszcze nie wiedziałem że wystarczy wymienić tylko tarcze i jazma.

W przyszłości wymienie napewno na 255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 245 to żeby mieć 255 to wymieniasz tylko jarzma i tarcze. Zaciski i klocki są te same, jeśli o to Ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 245 to żeby mieć 255 to wymieniasz tylko jarzma i tarcze. Zaciski i klocki są te same, jeśli o to Ci chodzi

Muszę sprawdzić , :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno, w ETCE sprawdzałem

ale ja u siebie sprawdzę co mam założone bo z tyłu jeszcze nic nie zmieniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444 od S4 B6 na tył nie montuj tam są hamulce 300x22mm czyli wentylowane

To akurat doskonale wiem :evil:

Więc tył 255 mm jest idealny do przodu 312 mm (tak go zestawia ze sobą Audi). Skoro więc mam przód 320x30 to by się coś zacnego na tył przydało. :naughty:

Wybór padł na 288x12. Mocniejsze zdecydowanie jak 255 mm, wchodzą w 16" i są seryjnie zestawiane z przodem 320 :kox:

Więc jeśli się nic nie zmieni to za parę dni będę miał nówki jarzma pod 255 mm do opchnięcia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie czekam :>

Napisałem Ci PW w sprawie tych częsci do coolera. Masz jakąś liste tych czesci i czy ten cooler wchodzi pod zwykły zderzak?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo wchodzi pod zwykły jak dasz dopasowaną do zwykłego kierownicę powietrza (skoro istnieje opcja kierownicy do zwykłego zderzaka to musi wchodzić :) )

Wykaz części poszukaj - już kilka razy publikowałem.[br]Dopisany: 26 Styczeń 2009, 20:42_________________________________________________Oto wizja zacisku po kilku Danielsach :polew::

dsc0154of2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieskie... :mysli: :mysli: :confused4: :confused4: ja jestem jednak zwolennikiem ori kolorów

Co do chłodnicy, to w sumie racja przecież każdy 3.0 tdi ma 2 chłodnice czy to s-line czy nie.

Musze spytać CompSportów jak sprawa wygląda dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...