Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Od niedawna posiadam Audi A4 B5 1.8 20v 125 km, samochodem na 18 litrach benzyny zrobiłem 70 km ... co mogło się popsuć lub po prostu być popsute od samego początku, jako że kupiłem go po okazyjnej cenie i zrobiłem z nim już wiele, samochód świetny, jeździ i nie ma innych problemów ale to ile ono pali sprawia że zaczynam dojeżdżać do pracy busami. Wcześniej jeździłem Mondeo 1.8 diesel, Astrą G 1.6 16v i Hondą CIvic VI EJ9 1.4 iS oraz BMW e36 2.0 i w każdym z tych samochodów nie było tak dużego spalania. Proszę o pomoc, będę ogromnie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze za mocno go cisniesz powiedz w jakim cuklu te spalanie. moje 1.8 w trasie z tego 80% autostrada pali ok 10l gazu. W miescie w zime krotkie przeloty i mocne mrozy do tego ciezka noga to i do 16l dochodzilo ale to wszystko na gazie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz mogę odpisać w jedną stronę z pracy do domu mam 6 km. Ostatnio na 15 litrach benzyny zrobiłem 32 km jeżdżąc właśnie do pracy i z pracy do domu. Przeraża mnie to spalanie, nagrzewa się wolno przez ten czas, 90 stopni to mam jak jestem już niedaleko domu... Naprawdę aż tak duże spalanie to nie problem tylko tak pali ?. Jaką instalację sekwencyjną gazu możecie mi polecić do tego silnika w moim audi, zależy mi na małym spalaniu, Hondą robiłem za 11 litrów benzyny 160 km... , poza tym auto kupiłem od znajomego to auto stało na zewnątrz długi czas, nikt nim nie jeździł, muszę dodać że gdy odpalę samochód, z tłumika wylewa się woda i to nie mało.... , jak jadę podobno za mną woda też leci.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej woda niż olej pamiętaj, to są uroki naszego Polskiego niezawodnego Paliwa..

Może Ci po prostu to paliwo gdzieś ucieka, jakiś wężyk sparciały jest i powoli sobie kapie? To jest nierealne, żeby tak żarło..

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Lepiej woda niż olej pamiętaj, to są uroki naszego Polskiego niezawodnego Paliwa..

Woda z wydechu to dosyć typowy i normalny objaw. Powstaje jako odpad przy pracy silnika, a do tego stygnąc wydech zasysa do siebie wilgoć i nawet bywa, że gromadzi. Po nagrzaniu zaś wysikuje. Spalanie ma Kolega naprawdę duże. One nie palą tyle co się na forach czyta -jakieś bzdury o zapierdzielaniu do odcinki i maks 10/100 po mieście ale też nie palą aż tyle. Tyle to mi C4 V6 z ASB nie pali gazu mimo starań hehe.

Czy auto ma bardzo śmierdzący wydech? Katalizator jest, czy wycięty? Jak ktoś przegazuje to czuć podmuch spalin z tyłu, czy ledwo się kocą? Luzem auto się toczy swobodnie? Nie ma jakiś akcji typu popiskiwanie hamulców przy ruszaniu przód czy tył?

Lekko zapieczone hamulce, szerokaśne opony, uwalona sonda + ciężka noga w zimne dni i spalanie jak w promie kosmicznym może być bliskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 15l 32km robisz, to chyba zbiornik dziurawy :P Na 100km wychodzi ponad 45l troche nierealne... Sonda czy coś by padło to troche za duży ten skok... Pooglądaj fure od spodu, przewody itp.

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za odpowiedzi ale chyba się coś poprawiło, na 15 litrach zrobilem 120 km i zaświeciła się lampka z brakiem paliwa na żółto.
Także już jest lepiej, dziś jadę w krótką trasę dom - praca - praca - dom to nie będę tego liczył bo nie ma sensu :P ale mogło być tak że auto długo stało i dlatego po poruszaniu go takie nagłe duże spalanie było ?, nic nie robiłem z samochodem, żadnych napraw, po prostu zatankowałem 15 litrów i pojechałem w trasę ode mnie do Krakowa a to jakieś 25 km w jedną stronę potem trochę pojeździłem tu i tam i zrobiłem 120 km to już chyba sukces bo jeżeli na 15 litrach mógłbym tyle robić to nawet całkiem spoko bo sobie założę sekwencję i może będę mógł w końcu jeździć za pół darmo. Za zainteresowanie się moim problemem dziękuję :) , na razie testuję autko dalej zobaczymy co będzie dalej, woda z tłumika dalej się wylewa ale już mniej niż na początku, na początku to był strumyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj posty to sie dowiesz, ze woda z wydechu to normalne.

No już jest sukces ze spalaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup w ASO nowy czujnik wody wraz z oringiem.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest woda znakiem tego katalizator masz sprawny

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoce, powiem tak ze spalaniem wtedy się polepszyło z czasem, woda potem też z tłumika już nie wylatywała, i tak sobie myślę że jak na 1.8 20v 125 km to i moc jest niezła i powiem szczerze spalanie ja osobiście jestem zadowolony. na 22 litrach benzyny w samym mieście gdzie do pracy Zakopianką jadę sześć km w jedną stronę i trochę po mieście, na 22 litrach zrobiłem 260 km i dopiero wtedy kontrolka mi się zaświeciła, potem zatankowałem za 50 zł i cały czas dynamicznie jeździłem 120 km, dla mnie rewelacyjne spalanie. Niestety auto mam w dużej naprawie ale i postarałem się o to aby mi powymieniano dalsze rzeczy które odłożyłem na później. Jak się wszystko uda i będzie dobrze wszystko bez żadnych przeszkód to będę miał jak nówkę :)


Spalanie jednak z czasem się unormowało i muszę powiedzieć że jestem zadowolony ze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 20v 125 km to i moc jest niezła i powiem szczerze spalanie ja osobiście jestem zadowolony. na 22 litrach benzyny w samym mieście gdzie do pracy Zakopianką jadę sześć km w jedną stronę i trochę po mieście, na 22 litrach zrobiłem 260 km i dopiero wtedy kontrolka mi się zaświeciła, potem zatankowałem za 50 zł i cały czas dynamicznie jeździłem 120 km, dla mnie rewelacyjne spalanie

Spalanie 1.8 125ps jest kompletnie nie adekwatne do mocy i osiągów, głupoty pleciesz kolego :grin: A samo 1.8 moze i w miejscu nie stoi ale i tak jest słabiutkie. Chyba jeszcze mało widziałeś. Plus minus dyche trzeba liczyć przy cyklu mieszanym 50/50 przy lekkiej nodze. A więcej w mieście koło 11-12 litrów i na trasie przy bucie.

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...