Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z układem chłodzenia - niedogrzany silnik


robert87

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z niedogrzaniem silnika i temperatura max 70 stopni.... szukajac informacji co moze byc znalazlem na szczescie odp na forum:):) w tym poscie http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_niedogrzany_silnik-t58324.0.html... gdyz mam identycze objawy ... natomiast pytanko mam takie a mianowicie co to jest ?? zzzzzjp2.jpg i za co to odpowiada?? aha i znalazlem cos takiego węzyk zalslepiony sróbka czy tak byc powinno??? wezykft0.th.jpg i co to w ogole jest z gory dziekuje za informacje:) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczny na zdjęciu siłownik pneumatyczny (zawór) uruchamia dodatkowy obwód podgrzewania paliwa.

W AJM występuje dodatkowy obwód cieczy filtra paliwa z dodatkową małą chłodniczką i pompką elektryczną. Ma to za zadanie utrzymywanie odpowiedniej temp paliwa, czyli latem chłodzenie, a zimą podgrzewanie i właśnie wtedy jak jest niska temp otwiera się ten dodatkowy zawór i łączy dodatkowy obwód filtra paliwa z obwodem chłodzenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki motyw ze rano odpalam samochod , gdzies po ok 12km wskazowka ledwie wstaje ale dochodzi max do 85 stopni prawie na samym srodku.... i podczas jazdy buja sie z temp powiedzmy 90 do 77 stopni i tak w kolko... temperatura w kabinie jak najbardziej ok wszystko ladnie grzeje i z tym nie ma problemu aaa i jeszcze jedno zauwazylem ze plynu chlodniczego w ogole nie przybywa ani nie ubywa tak jak by ciecz stala w miejscu na cielpym czy na zimnym silniku.... takie mam objawy.... i wyczytalem ze nie tylko ja tak mialem i byla to wina niesprawnego termostatu.[br]Dopisany: 25 Grudzień 2008, 13:04_________________________________________________znalazlem taki termostat do mojej audi http://allegro.pl/item508180468_termostat_audi_seat_skoda_octavia_volkswagen_org.html powiedzcie mi czy bedzie pasowac do mojego sprzeta?? 1,9 AJM wg tabelki tak hmm ale czy z wygaldu rowniez bo zauwazylem ze sa rowniez cale zółte chyba mosiezne aaaa ten ma budowe metalowa no i ta cena za oryginal ...wiec by sie oplacalo:) jak za oryginalna czesc...pozd i z gory dziekuje za odpowiedz:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem termostatu przerabialem w dwoch swoich A4 (1Z lepszy dostep do termostatu, w AJM gorzej) A co za tym idzie:

za obydwoma razami kupilem ori termostat w aso, jesli w 1Z jescze wymaina byla lepiej dostepna i ktos lubi sie pieprzyc w cos dwa razy to mozna kupic "byle jaki termostat" to w AJM jest zly dostep i TRZEBA ZROBIC TO RAZ A PORZADNIE.

Ja tam fachowcem nie jestem ale pisze z wlasnego doswiadczenia, napewno bardziej zaawansowni klubowicze zgodza sie ze mna, pozatym poczytaj forum, tam dowiesz sie o problemach "tanszych termostatow". Lepiej kupic ORI w ASO(90zl) i bedzie OK:) Na forum jest ogolnie przyjete kupywanie termostatu i czujnika cieczy chlodzacej ORI. Co do reszty to sie nie wypoiadam...

To tak ogolnie,

Co do twojego termostatu to moze ktos kto sie spotkal z taka cena za ORI niech sie wypowie, faktycznie tani, bycmoze warto, wyglada jak orginalny z ASO(tak mi sie wydaje), opakowanie tez chyba identyczne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, kup oryginalny w ASO (max 90 zł z oringiem) i bedziesz spał spokojnie. Ja do allegro nie mam zaufania po tym jak kupiłem podróbkę oleju Castrol Magnatec od super zaufanego sprzedawcy. A wymiana rzeczywiście jest bardzo upierdliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie byla tak upierdliwa ze podeszla krzywo uszczelka, rozerwalo ja i lalo sie z niego, musialem rozbierac go ponownie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam takie a mianowicie co to jest ??i za co to odpowiada?? aha i znalazlem cos takiego węzyk zalslepiony sróbka czy tak byc powinno??? i co to w ogole jest z gory dziekuje za informacje:) pozdr

Witam, miałem taki sam problem jak Ty.Wyciągnąłem tą śrubkę i podłączyłem wężyk do tego zaworu co pokazałeś na zdjęciach. Nie wiem jednak czy tak powinno być i jaki był cel zatkania wężyka śrubką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...