Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cięzko odpala na zimym silniku Pomocy!


Strusio011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wielki problem i już nie mam siły

Gdy samochód stoi jakieś ponad 7 godzin to bardzo długo muszę kręcić żeby zapalił . Wymieniałem ostatnio silnik i na obu były te same objawy Gdy już załapie to wchodzi na jakieś 400 obrotów przez chwile po czym gaśnie gdy odpalam wskakuje normalnie ale muszę trzymać na gazie bo gdy przełączy mi się na gaz to od razu spada z obrotów i gaśnie . Gdy już pochodzi i trochę się rozgrzeje to jest ok odpala od strzała i równo pracuje , przewody i pompkę paliwa przełożyłem z drugiego samochodu i jest to samo, świece kupiłem nowe . Już załatwiłem rozrusznik i akumulator poprzez tak długie kręcenie :( nie mam pojęcia . Przekopywałem wszystkie forum ale nic nie mogłem znaleźć . Proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po całej nocy tez trzeba zeby 3-4 razy pokręcił i wtedy zalapie tez mi sie to nie podoba ale olewam to, dopóki cos nie padnie to nie będę bez sensu dokładal kasy, może walnięty czujnik położenia walu? Chociaż byłby jakiś błąd na kompie a u mnie nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik polozenia walu sie kończy. Często gęsto komputer wywala dopiero błąd jak auto przestanie odpalać.

Prosze przeczytaj sobie, swoja droga niezly as jestes zeby swapowac silnik raz na ten sam dwa z powodu uszkodzenia czujnika polozenia walu

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/359686-28-ack-pytanie-i-problem/

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje że nie to było przyczyną swapu. Bo faktycznie jakby wyszyscy mieli swapować pomimo błahych usterek to było by śmiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszol, gdzie w adr znajduje sie ten czujnik położenia walu? Pewnie i ja go w ciemno wymienie bo po nocy już bardzo słabo idzie mu to odpalanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniłem cały slupek bo widać było na tloku pęknięcie dlatego wolałem wymienić cały niż reanimowac stary

Uszol ten link co podesłałeś to samo może być u mnie ? Mam silnik 1.8 adr

Dokladnie. Częsta przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strusio, nagraj filmik jak Ci odpala, bede miał porównanie ja tez Ci mogę nagrać jak byś chciał porównać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj fimik odpalania po całej nocy przed wymiana.

A od czego jest czujnik położenia walka rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a dasz rade namalować? Chętnie zobaczę to na rysunku :D

Kolego i jak tam sytuacja? Ja dziś napisałem do dwóch osób o cenę tego czujnika oryginału i też pewnie będę zamawiał i zmieniał, a Ty jak zmieniłeś to pochwal się efektami :D

Strusio a sprawdzałeś cewkę?

Chyba podjadę do jakiegoś komisu i spróbuje się dogadać z gościem na podmiankę cewki i przejażdżkę, żeby ocenić, nie chodzi mi teraz tylko o poranne palenie.

U mnie tak odpala po całej nocy w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...