Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne głosy przy pracy climatronica


miszarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Audi B7 2006 rok, silnik 8v BPW

Pytanie bo nie wiem za co się zabrać i czy robić to na cito, czy można poczekać do wiosny. Problem nie był dostrzegany przez okres letni, a zaraz wytłumaczę czemu. Z silnika w okolicach alternatora -- pod spodem klimatyzacja słychać dziwne odgłosy, ale zależne od ustawień klimatronicka.

1.) Na dworze -2 i mam włączone na klimatroniku +25 -> taki jakby gwizdy i inne (są dziwne odgłosy)

2.) Wyłączam klimatronic na off -> też słychać jakieś odgłosy (są trochę mniejsze) ale już inne też z okolicy alternator klima.

Zaznaczyć trzeba, że w przypadku opcji 1- nie słychać odgłosów z opcji 2, a w przypadku opcji 2 nie słychać tych z pierwszej.

Domyślam się, że to coś na łożysku od klimy i alternatora, ale może ktoś miał podobnie i mi podpowie.

Autko ma przebieg udokumentowany 205 tys, kompletny rozrząd z wadliwą pompą (profilaktycznie) wymieniany przy 165 tys, świeżo po wymianie oleju przy 193 tys. i teraz to....

Zakładam, że latem nie byłot ego słychać bo klima cały czas chodziła....ale nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimę powinno się używać również jesienią i zimą przynajmniej raz w tygodniu przez kilkanaście minut - nie dość, że zapobiega to kosztownym uszkodzeniom układu (od nieużywania też się rzeczy psują! :wink: ), to na dodatek szybciej szyby odparowują (osusza powietrze) a w dieslach tylko wtedy gdy dioda przy ECON nie świeci włączana jest elektryczna nagrzewnica, pozwalająca szybciej uzyskać pożądaną temperaturę w kabinie. I co ważne nie odbieramy dzięki temu ciepła silnikowi. Diesle z racji większej sprawności dłużej się nagrzewają od benzyniaków...

Ja bym nie odkładał tej naprawy :hi:


http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/uklad-chlodzenia-i-klimatyzacja/704376,Dlaczego-warto-uzywac-klimatyzacji-zima.html

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za odpowiedź,

ale to robić komplet alternator + klimatyzacja? Ja mam climatronik 2-strefowy i zawsze jeżdżę na pozycji [AUTO]. Tylko wiadomo, że teraz zamiast chłodzić to grzeje...

Dodam, że klima w marcu była odgrzybiona i nabita - chłodziła latem super ;)

Boję się za to brać, ale wkurzają mnie strasznie takie odgłosy z silnika (rzęzi), opelek żony 1.7 pracuje krystaliczniej ;)

Edytowane przez miszarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim szpecem to nie jestem... wątpię też by ktoś na odległość byłby w stanie ocenić co konkretnie dolega i jest do wymiany.

Może jeszcze jakbyś filmik nagrał to ktoś kto miał podobny problem mógłby coś doradzić.

Generalnie jedź do klimarza z tym bo klima od nieużywania przez kilka miesięcy może Ci się (jeszcze bardziej) zepsuć :hi:

PS. Tryb AUTO działa również w trybie ECON ON, acz domyślnie działa w trybie ECON OFF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kosz wymiany tego? Naprawiał ktoś?

PZDR.


Może ktoś posłucha? Taki dźwięk jak klima jest na auto i chodzi. Jak wyłącze to hałasuje jeszcze wyraźniej, ale ten dźwięk jest na wlaczonej kłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wolnobierzne koło pasowe alternatora załóż nowy napinacz paska Ina i po problemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...