Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyn do czyszczenia wtrysków w TDI. Stosował ktoś?


Adamski87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam na mysli rodzaj płynu który dolewa się do zbiornika przed tankowaniem.

Generalnie idea produktu brzmi nieźle: czyszczenie wtrysków, dba o turbo, EGR, bla bla bla...i wiele innych, kosztuje w sumie grosze i myślę, że można byłoby spróbować lecz opinie ludzi są podzielone. Jedni zachwalają, drudzy twierdzą, że nie widzą wiekszych zmian zaś niektórzy kategorycznie odradzają no ale opowieści które słyszałem to coś na styl " kolega kolegi stosował i mówił..." żadnych szczegółów.

Sam nie wiem, więc może ktoś z Was stosował w praktyce i mogłby podzielić się swoją opinią tak bardziej dogłębniej?

W linku poniżej jest właśnie jeden z wielu tego typu czyścicieli. Z opisu wynika,że to prawdziwy "MacGyver" w dziedzinie tych środków ale ile w tym prawdy...? Kto wie :eusathink:

http://www.ebay.co.uk/itm/2-x-Wynns-Professional-Diesel-Clean-3-Injector-EGR-Turbo-Cleaner-Fuel-Treatment-/221883592497?hash=item33a94aef31:g:mCwAAOSwsB9V9H8n

Pozdrawiam

Edytowane przez Adamski87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat wcześniej ale tu kolega opisuje powazniejszy zabieg. Do tego narzekał na problemy z odpalaniem i zamulaniem obrotów. U mnie nie ma takich objaw i nie potrzebuje reanimacji wtrysków. Co najwyżej podymi troche po odpaleniu na zimnym silniku ale to raczej normalne w dieselach podczas przymrozków.

Chciałbym tylko zaczerpnąć jakiś opowieści odnosnie stosowania samego STP no i czy faktcznie mozna takimi środkami zajechać "zdrowe" wtryskiwacze jak to niektózy dla mnie opowiadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy wlałem STP wraz z paliwem. Nie zauważyłem żeby chodził lepiej/gorzej. Taka pewnie woda święcona... Już nie kupuję, tankuję po prostu diesla na większych stacjach i jeżdżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...