Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięta opaska oplatająca tylną belkę i jej stabilizator.


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pacjent B5 AVANT FWD 99r.

Ostatnio zauważyłem że coś mi wisi pod podłogą okazało się że pękła opaska oplatająca tylną belkę i stabilizator .

hg9v85st.jpg

Czy jazda bez tego czymś grozi ? nie odczuwam żadnej różnicy... gdyby spadła całkowicie i bym jej nie zauważył to pewnie bym nigdy na to nie zwrócił uwagi .

Czy można kupić ori albo jakiś zamiennik ?

Jeśli nie, to polecicie jakąś opaskę która wytrzyma i będzie tam pasować ?

U mnie w belce jest jeszcze taki "zatrzask" przez który przechodzi ta opaska i on trzyma ją na miejscu, czy można założyć pomijając ten zatrzask .

O ile dobrze rozumiem ta opaska ma niwelować ewentualne wibracje które mogły by być przenoszone na drążek stabilizatora.

Ogólnie mi to wygląda na jakiś błąd który wykryto w późnym etapie i załatwili to taką opaską..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat

to jest taśma mocująca koszt ori to około 21 zł Nr. 8D0 511 321A Kup ori załóż i po kłopocie .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też była pęknięta i też zauważyłem dopiero jak spojrzałem pod auto. Założyłem prowizorycznie trytytkę i tak jeździłem dwa miesiące, po czym podjechałem do ASO po ori opaskę. Okazało się, że to tylko trochę szersza plastikowa trytytka :D Tak czy siak kupiłem, założyłem i jest. Zwykła trytyka wygląda na mocniejszą niż ori opaska...A do czego to służy to mi nawet w ASO nie potrafili powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze ori opaskę, ale wygląda jakby pod najmniejszym obciążeniem miała pęknąć.

Pytanie, które mnie nurtuje: po co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem mechanika, pytałem w ASO i nikt nie wiedział. Mogę snuć jedynie teorię, że ta opaska wpływa w jakiś sposób na wyboczenie pręta stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to by stabilizator nie wpadał w tzw. rezonans.

Plastikowa opaska to niweluje i ogranicza do minimum.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...