Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spadki ciśnienia kme twin

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Po raz kolejny mam problem z instalacją. Ostatnio zauważyłem funkcje spadku ciśnienia i sobie ją włączyłem na spadek 0.3 bara i dopiero wtedy odkryłem że mam spadki nawet większe :/. Autko ma około 260 koni silnik 1.8t, 2 elektro zawory, hana niebieskie, ciśnienie 1.6 bara (więcej się nie da bo autokalibracja wskazuje za duże ciśnienie). Przerzuca na lpg przy butowaniu na 2 biegu zadziej na 3. Lambda zawsze trochę na minusie (pomimo tych spadków) . Na coś szczególnie zwrócić uwagę? Ktoś może poleci kogoś ogarnietego z okolic Warszawy / Grodziska?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

u mnie znajomy zakładał kilka twin-ów i w wolnossących działały a w subaru 218ps dawał d*py jak i w 1.8t,założył nówkę i zaś d*pa w ac podobno powiedzieli że jakieś wadliwe wyszły,historia ac czerwonego powróciła

Opublikowano
  • Autor

Masakra jakaś

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

przy mnie założył nowy z pudła do subaraka, wyjechaliśmy na ustawienie a tu z 1.15b spadło do 0.7b,przejrzał miedz 8mm czy cała nie zgnieciona i nic założył nowego ac250 poprawionego i zero spadków

Opublikowano
  • Autor

Ale przestawił się sam czy spadek przy bucie był?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja mam Twina 1.5 roku przy seryjnym 1.8T i nic się nie dzieje :naughty:

Opublikowano

przy bucie gubił ciśnienie,subaru dmucha 0.9 b i przy ustawionym cis. na reduktorze 1.15b spadało do 0.7b


Ja mam Twina 1.5 roku przy seryjnym 1.8T i nic się nie dzieje :naughty:

bo masz farta :P

Opublikowano
  • Autor

U mnie 1.4 dmucha a reduktor 1.6 ustawiony. Producent napisał że spadki przy 1.6 powinny być max 0.2 więc tragedia u mnie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

przy bucie gubił ciśnienie,subaru dmucha 0.9 b i przy ustawionym cis. na reduktorze 1.15b spadało do 0.7b

Ja mam Twina 1.5 roku przy seryjnym 1.8T i nic się nie dzieje :naughty:

bo masz farta :P
Przy serii może tak być :) po za tym może nie masz ustawionego progu spadku ciśnienia. Ja jeździłem bez problemów bo tylko na lambde patrzyłem :) jak oscyloskop mi pokazał co się dzieje to się strasznie zdziwiłem :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

własnie stoje przed wyborem instalki do bexa po sofcie, celowałem cały czas w twina a tu widzę takie cuda się dzieją...:/ a reduktor do tanich nie należy

Opublikowano

Weźcie sobie pod uwagę jaki gaz mamy na stacjach. Twin jest tak prosty w budowie ze tam nie ma co sie psuć...

Opublikowano

może i nie ma co się popsuć,ale to że z termiką i ciśnieniem potrafi polecieć na pysk to fakt,

Opublikowano
  • Autor

Z termiką to nie słyszałem nigdy :/. Plan mam rozebrać woelozawór wypierniczyć kulkę ze sprężynką i rozwiercić zobaczymy co będzie.

Zawór rozwierciłem w butli na 5mm i zero poprawy. Ciśnienie leci z 1.6 poniżej 1 nawet. Zobaczymy jak kulkę i sprężynke wyjme co się zmieni.

Okazuje się, że miałem podpięte podciśnienia do reduktorów poprzez trójnik. Rozdzieliłem i teraz przy ujemnych temperaturach na 2 biegu dochodzę do 5000 obr przy spadku 0.4 więc już jest duuuużo lepiej :). Teraz przyszła pora na kulkę i sprężynkę w wielozaworze ;).

Edytowane przez bongod

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Z termiką to nie słyszałem nigdy :/. Plan mam rozebrać woelozawór wypierniczyć kulkę ze sprężynką i rozwiercić zobaczymy co będzie.

Zawór rozwierciłem w butli na 5mm i zero poprawy. Ciśnienie leci z 1.6 poniżej 1 nawet. Zobaczymy jak kulkę i sprężynke wyjme co się zmieni.

Okazuje się, że miałem podpięte podciśnienia do reduktorów poprzez trójnik. Rozdzieliłem i teraz przy ujemnych temperaturach na 2 biegu dochodzę do 5000 obr przy spadku 0.4 więc już jest duuuużo lepiej :). Teraz przyszła pora na kulkę i sprężynkę w wielozaworze ;).

U mnie też podciśnienie z dwóch reduktorów podpięte jest przez trójnik.

Ciśnienie spada 1,4 na 1,0.

Reduktor po rozdzieleniu podciśnienia i pomiarze tylko jednej strony ma wartość 1,94

przy drugiej stronie osobno również jest 1,94, a spięte razem przez trójnik 1,4 ?

Opublikowano
  • Autor

Dziwne z tym trójnikiem u ciebie :). Wyrzuciłem sprężynke z kulką :). Niby mnożnik poszedł w górę i wczoraj przy +2 nie przewalało na Pb ale dziś -2 stopnie i przewala :). Tak więc nic się chyba już nie poradzi, chyba że rurka pozagniatana gdzieś po drodze.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bongod

Opublikowano

Tak więc nic się chyba już nie poradzi, chyba że rurka pozagniatana gdzieś po drodze.

Jasne...tak sama z siebie się zagięła....pisałem wyżej że jest kiepski gaz na stacjach...sam widzisz że jak jest zimno przymrozek to jest gorzej...

Opublikowano
  • Autor

No w sumie może i tak być :). Ciekawe jak na innych setupach u innych ludzi :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

u mnie też pada...

Opublikowano
  • Autor

A co masz? :) i jakie ciśnienie?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bongod

Opublikowano

robocze ~1.65 pada do 0,9 ...latem do ok 1,25...ale już nie długo spadki będą na poziomie ZERO

Opublikowano
  • Autor

A jaki plan? Bo się zastanawiam nad dwoma reduktorami mocniejszymi osobno :). Czy zmiana silnika? :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.