Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyciągnąć kilka Koni więcej w 2,4 V6. Nowy Downpipe?Ktoś zmieniał?


bober6662

Rekomendowane odpowiedzi

Witam interesuje mnie mała modyfikacja bez szkody dla silnika,czyli odpada ingerencja w silnik rozwięrcania itd...

Prędzej poszedł bym w stronę wymiany kompletnego tłumika na np nierdzewny,czy taka zabawa jest warta swojej ceny?

Nie chce też pakować nie wiadomo ile kasy...

Hamownia i chipowanie nie ma chyba sensu...ponad 1000zł dla 5koni nie warte jest tej kasy.

Ale może ktoś z was coś robił w swojej Audi żeby lepiej się zbierała.

A moze Downpipe wymienić na nierdzewny.

Tylko czy są fachowcy którzy znają się na takich tematach...

Edytowane przez bober6662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Może zastanów się nad zestawem: dolot powietrza + filtr stożkowy?

Powinno dać parę koni.

Np. K&N performance air intake:

http://www.ebay.co.uk/itm/57-0515-K-N-AIR-INDUCTION-KIT-AUDI-A4-2-4-V6-1995-2001-/391546608722?fits=Car+Make%3AAudi%7CModel%3AA4&hash=item5b29ff1c52:g:xWAAAOSwHoFXtW8Y

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Może zastanów się nad zestawem: dolot powietrza + filtr stożkowy?

Powinno dać parę koni.

Np. K&N performance air intake:

http://www.ebay.co.uk/itm/57-0515-K-N-AIR-INDUCTION-KIT-AUDI-A4-2-4-V6-1995-2001-/391546608722?fits=Car+Make%3AAudi%7CModel%3AA4&hash=item5b29ff1c52:g:xWAAAOSwHoFXtW8Y

Pozdrawiam

Jeżeli zostanie na tym stożku seryjna moc to będzie dobrze. Olej z wkładu i zanieczyszczenia moment ubiją przepływomierz, a wtedy nawet z seryjną mocą się żegnamy. Wolnossaki to jest ciężka sprawa, nie będzie efektu za parę groszy, jedynie grube mody mechaniczne coś dają. Wydechu bez dużej wiedzy też nie warto dotykać, buraczany tuning typu wybijanie katalizatorów albo dziwne tłumiki tylko zaszkodzą. Po usunięciu katalizatorów leci w dół moment obrotowy i auto jest ospałe na niskich obrotach, a dalsze odprężenie wydechu da efekt dokładnie odwrotny od zakładanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym,ale problem w tym że mieszkam w bloku,więc zaplecza na wywiercenie otworów na czujniki nie mam ,kierowałem się tym filmikiem.Chyba że ten zestaw nie trzeba nic wiercic i wycinać,kleić.


Ehhh to pozostaje mi tuning radia...widzę że poprzedni właściciel włożył dwa głośniki dodatkowe na tył,więc chyba nie grał na oryginale.

Nie będę robił nic co mogło by mu zaszkodzić.


Zmieniał ktoś cały układ w swoim 2,4 pomijajac wszystkie nie potrzebne blokady spalin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest turbo. W wolnossaku wbrew pozorom wydech musi stawiać ściśle wyliczone opory żeby parametry silnika były takie jak przewidział konstruktor i Jasiu ze spawarką może cały efekt tylko spieprzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj kolego bo to bez sensu. Mozesz tylko miec mula w niskich obrotach i wielki huk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...