Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala na zimnym


7ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj kupiłem b5 1.6 1998.

Na ciepłym odpala bez problemu ale rano ciężko...akumulator jest nowy. Byłem u mechanika i podobno może być to wąż od domy z tyłu silnika.. co wy o tym powiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być odma, nieszczelność, czujnik położenia wału korbowego, sprawdź błędy na kompie czy masz jakieś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację . Zapomniałem dodać, że do czasu kiedy jest zimny to obr faluja. Na niemieckim forum doczytałem się że może to być odpowietrznik zbiornika paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez właśnie faluja, najpierw wyczyszczę przepustnice, nowa odma i przewody a jak dalej lipa to wtedy trzeba sprawdzać z paliwem czy nie cofa, czujniki i idę bajery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano odpalił bez problemu.... dosłownie cyk i chodzi,obr nie skakały...ale nie padał deszcz jak wtedy..

Więc to musi być coś związane z elektryką. Na początku wymienię świeczki.

Odmę sprawdzałem za pomocą spreya tzn szczelności.

Auto stoi pod wiatą i odpala bdb dobrze. Ale czy akumulator 36Ah to nie za mały do tego silnika???

Edytowane przez 7ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stoi w garażu i ciężko pali ale i obroty falują :P

Chyba troszkę za mały, wejdź na stronę producenta akumulatorów, wpisz dokładnie model i pojemność silnika i Ci dokładnie powie jaki powinieneś mieć, zawsze przy zakupie te 5 Amperów możesz więcej dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem specjalnie preparat do czyszczenia przepustnicy ale już widzę, że to łatwe nie jest...

Według naklejki powinienem mieć J1P czyli akumulator 44Ah

Edytowane przez 7ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup 50 Ah i będzie git.

Ja nawet chyba mam 50 albo 52 coś w tym stylu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki sam przypadek. Sprawdze przepustnice. Moze byc juz po przejściach i przez nia faluje. Jak zostawisz na dluzszy czas bez odpalania (czytaj. Minimum z 2 dni) masz problem z odpaleniem? Tak jakby go przylalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ... ogólnie stoi cały czas ...Nawet dziś przy temperaturze -7 odpalił że strzału a ostatnio odpaliłem chyba w pt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 55 lecz jak narazie stoi i dopiero w styczniu zarejestruje i zacznę pokonywać kilometry.

Ogólnie temat rozwijany jest tu. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/377397-ciezko-odpala-na-zimym-silniku-pomocy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...