Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Problem: Centralny zamek / domykanie szyb


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: forumowiczów. Ostatnio zacząłem molestować problem domykania szyb wraz z centralnym zamkiem. Mam alarm nie fabryczny. I natknąłem się na pierwszy problem. Mianowicie aktywując alarm centralny się zamyka czyli wszystkie zamki się ryglują. Jednak gdy zamykam drzwi od strony kierowcy z kluczyka zamykają się tylko te drzwi od strony kierowcy. A domykanie szyb nie rusza się. Jeżeli zamykam samochód z kluczyka od strony pasażera centralny zamyka wszystko co możliwe a po przytrzymaniu kluczyka działa domykanie szyb i szyberdachu co dzisiaj odkryłem (sądziłem że nie mam tej funkcji ale jednak miła niespodzianka pod choinkę) :> Teraz pytanko co jest powodem że nie zamykają się wszystkie drzwi przekracając kluczyk w drzwiach kierowcy. I jak podłączyć to tak aby działałą funkcja domykania szyb gdy załączam alarm?? Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach pasażera nie masz najprawdopodobniej siłownika ze sterowaniem i dlatego zamykają się tylko te drzwi.

Ten kto montował alarm powinien podłączyć dwa przewody do sterowania centralnym zamkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest powodem że nie zamykają się wszystkie drzwi przekracając kluczyk w drzwiach kierowcy

powodem są zerwane luty w zamku drzwi kierowcy, konieczny jest demontaż poszycia tych drzwi, wyjęcie i rozebranie zamka oraz poprawienie lutownicą lutów na płytce drukowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sztomel a to jest też powowdem tego że nie domyka mi szyby jak przytrzymuje kluczyk w pozycji zamkniętej?? A to musi być jakaś specjalna lutownica o cieniutkim grocie?? Można to zrobić samemu czy elektronik?? (na takiej płytce wszstko jest miniaturowe). powiesz mi jak jeszcze zrobić żeby domykały mi się szyby jak załanczam alarm z pilota nie orygianalnego alarmu?? Z góry serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobisz to każdą lutownicą transformatorową i nie musisz się przejmować, że coś przegrzejesz gdyż tam nie ma układów scalonych, jest z tym (tzn. rozebraniem drzwi aby dostać się do zamka) trochę roboty ale uwierz, że jeśli podejmiesz się tego sam to zaoszczędzisz trochę kasy;

jeśli chodzi o domykanie szyb z pilota to szczerze powiem, że nie chcę palnąć na forum jakiegoś głupstwa gdyż ani nie posiadam pilota do c.z. ani autoalarmu ale wydaje mi się, że ktoś kto montował autoalarm nie podpiął kabli do modułu sterującego i problem chyba będzie tylko leżał w kwestii podpięcia odpowiedniego kabelka lub zrobienia mostka.[br]Dopisany: 27 Grudzień 2008, 18:13_________________________________________________

Kolego Sztomel a to jest też powowdem tego że nie domyka mi szyby jak przytrzymuje kluczyk w pozycji zamkniętej??
dokładnie to jest ten problem, zwłaszcza jeśli z drzwi pasażera wszystko działa poprawnie.

[br]Dopisany: 27 Grudzień 2008, 18:16_________________________________________________dla rozwiania Twoich wątpliwości podam Ci link z podobnym problemem z Golfa IV bo szczerze powiem, że nawet nie szukałem na tym forum czy w dziale FAQ coś jest podobnego, są pewne różnice zarówno z rozbieraniu boczku drzwi jak i sterowaniu centralnym zamkiem bo w Golfie central jest sterowany elektrycznie a nie pompką ale idea jest ta sama i będziesz wiedział co jest grane :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, ale nie taki sam, więc zamiast zakładać oddzielny wątek podłączam się do tego.

Do dzisiaj wszystko fajnie działało (moduł komfortu w B5 AFN podpięty do niorginalnego alarmu z pilotem).

Niestety dzisiaj się nagle coś spitoliło - wygląda to tak, że gdy zamykam auto pilotem lub kluczykiem od strony kierowcy zamki się nie zamykają ani szyby nie domykają, natomiast otwieranie pilotem działa, podobnie jak kluczykiem (kluczykiem dodatkowo przy przytrzymaniu otwierają się szyby, czyli moduł komfortu działa).

Sprawdziłem czy podanie sygnału masy na pin do którego wpięty jest przewód z centralki alarmowej coś daje i tak jak się spodziewałem nie daje nic.

Zamykanie i otwieranie przyciskiem obok klamki kierowcy działa bez zarzutu.

Czy ktoś wie co się stało - pewnie coś nie łączy, tylko gdzie ?

Ratujcie, bo szlag mnie trafia, że mając takie wypasione funkcje muszę zamykać auto przyciskiem wchodząc od pasażera a potem zatrzaskiwać drzwi pasażera i dopiero włączać alarm (otwieranie działa już normalnie z pilota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częsta przyczyną jest źle podłączone sterowanie c. zamka z alarmu , pseudo montażyści ucinają przy słupku przewód sterujący zamkiem z drzwi kierowcy i tam podpinają sterowanie c. zamka pozostawiając przewód z drzwi wiszący luźno.Wszystko jest ładnie do puki nie trzeba zamknąć lub otworzyć autka kluczykiem, działają tylko drzwi kierowcy nie sterując resztą drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone było i jest wszystko dobrze, bo sam to robiłem i na pewno wszystko działało jak trzeba przez kilka miesięcy.

Żadnych przewodów nie ucinałem tylko dołączyłem przewody od alarmu złączkami kablowymi.[br]Dopisany: 19 Styczeń 2011, 20:08_________________________________________________Dzisiaj "zaleczyłem" problem tzn. po sprawdzeniu pompki centralnego, przewodów, zamków dałem sobie spokój i sygnał z alarmu podpiąłem do przewodu idącego do tyłu auta w wiązce od strony kierowcy - zamykanie to przewód granatowy z czerwonym paskiem.

Tego przewodu nie ma na złączach przy podnóżku - idzie gdzieś pod deskę rozdzielczą - pewnie tam gdzieś jest moduł komfortu.

Co prawda nie domykają się szyby, ale chociaż centralny zamek zamyka się z pilota (z kluczyka się nie zamyka).

Może ktoś kiedyś oświeci mnie jak naprawić tą usterkę i powie gdzie jest moduł komfortu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...