Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak ustawic walki wyrownowazajace 2.0 tfsi


sity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu wywaliło mi błąd oil pressure po dokręcania misy okazało się że utrwała się śruba od zębatki przy walki balansujacym czy ktoś miał podobny problem?

Jak ustawia się te wałki z tego co słyszałem jest specjalne narzędzie do tego może ktoś podesłać linka gdzie to kupić

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już masz rozkręconą misę to zmieniaj pompe na taką z 1.8T ;) szkoda jeździć z tymi wałkami bo niewiadomo kiedy ciśnienie spadnie i zatrzesz motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2016 o 21:43, arek_cccp napisał:

Skoro już masz rozkręconą misę to zmieniaj pompe na taką z 1.8T ;) szkoda jeździć z tymi wałkami bo niewiadomo kiedy ciśnienie spadnie i zatrzesz motor.

Mógłbyś trochę naświetlić temat wymiany pompy w 2.0 TFSI na taką z 1.8T ?

Jest sens robić to profilaktycznie jeśli wszystko chodzi jak należy (u mnie np. potwierdzony przebieg 160 tys. i co roku przybywa po 10 tys.) ??

1. Jakie to są koszty ? Rozumiem, że używki trzeba poszukać  - i tu też jest wątpliwość w jakim będzie stanie.

2. czy ta pompa z 1.8t będzie pasować P&P ? czy trzeba coś przerabiać ?

Nie udało mi się znaleźć takiego tematu na forum dlatego będę wdzięczny za wszelkie informacje ze szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arek_cccp napisał:

 

dzięki za namiary. Trochę sprawa się rozjaśniła.  Pozostają jednak wątpliwości co do słuszności profilaktycznej wymiany.

BTW, jak u Ciebie to się to sprawuje po kilku miesiącach ?

Dodatkowo, w przywołanym tam artykule pojawia się stwierdzenie, że łańcuch pompy powinno się wymieniać okresowo, razem z rozrządem. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...