Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Automatyczne zerowanie sie wskazań FIS-a


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy co moze być powodem tego, ze po kazdym zgaszeniu silnika automatycznie zerują się wskazania FIS-a.

Przykładowo po kazdej jezdzie FIS wyliczy spalanie średnie, gdy zgasze samochód i nie odpalam go przez np godzine wskazania FIS-a automatycznie są wyzerowane co nie powinno mieć miejsca. Co moze byc tego przyczyną

A druga sprawa po co FIS liczy wszystko 2 razy, mam na myśli opcje przełączenia guzikiem RESET na podobne obliczenia, zmienia sie wtedy tylko ta podświetlona 1 na 2. W A6 czegoś takiego nie mam. Chyba wiecie co mam na myśli po tym moim tłumaczeniu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy co moze być powodem tego, ze po kazdym zgaszeniu silnika automatycznie zerują się wskazania FIS-a.

Przykładowo po kazdej jezdzie FIS wyliczy spalanie średnie, gdy zgasze samochód i nie odpalam go przez np godzine wskazania FIS-a automatycznie są wyzerowane co nie powinno mieć miejsca. Co moze byc tego przyczyną

Mam to samo.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 to jest spalanie zapamietane z dłuższego okresu czasu ( a wiec chyba Ci chodzi o to ) a 1 hmmm no mi sie resetuje po ok 2 godzianch .... ten typ tak ma poprostu jest to spalanie tak jakby biezace z danej chwili :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 to jest spalanie zapamietane z dłuższego okresu czasu ( a wiec chyba Ci chodzi o to ) a 1 hmmm no mi sie resetuje po ok 2 godzianch .... ten typ tak ma poprostu jest to spalanie tak jakby biezace z danej chwili :wink4:

A nie od odpalenia do zgaszenia silnika..? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie od odpalenia do zgaszenia silnika..?

ale mówisz o 1-szym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie od odpalenia do zgaszenia silnika..?

ale mówisz o 1-szym ?

Tak :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm no pierwsze słysze o czymś takim ..... po dłuższym postoju sie resetuje ale odraz po wyłaczeniu silnika ?

:wink4:

tak jak napisałem mi sie resetuje mnie wiecej po 2 godzinach postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm no pierwsze słysze o czymś takim ..... po dłuższym postoju sie resetuje ale odraz po wyłaczeniu silnika ?

:wink4:

tak jak napisałem mi sie resetuje mnie wiecej po 2 godzinach postoju

Nie od razu.. :wink4: ale jak zgasze i zapale to zaczyna liczyc srednia od nowa.. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu.. :wink4: ale jak zgasze i zapale to zaczyna liczyc srednia od nowa..

no co Ty opowiadasz :gwizdanie: nie wierze

Czyli jedziesz w trase , stajesz zatankowac furmanke gasisz silnik za 10 minut startujesz i masz srednie od nowa liczone ? :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie wydaje, ale to ciezko sprawdzic.. :mysli:

Jerzyk , sprawdzić łatwo :naughty: a restartuje sie dopiero po dluższym postoju :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegrzeczny ten FIS.. :naughty:

Musze sprawdzic, bo mozliwe ze sie myle, czlowiek uczy sie caly czas.. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam taki problem,ze mi sie wogóle nie resetuje czas który jest pokazany na Fisie.Jak sie zatrzymał na 23:59 to tak stoi juz ponad miesiąc,a samochód ma czasem tygodniowy postój jak wyjeżdżam na delegacje.A średnie spalanie i prędkość też się ne resetują :(.Co może być przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam taki problem,ze mi sie wogóle nie resetuje czas który jest pokazany na Fisie.Jak sie zatrzymał na 23:59 to tak stoi juz ponad miesiąc,a samochód ma czasem tygodniowy postój jak wyjeżdżam na delegacje.A średnie spalanie i prędkość też się ne resetują :(.Co może być przyczyną??

Spróbuj odłączyć akumulator na pare minut powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie na 1 resetuje chyba po 2h,a 2. zlicza chyba srednie wskazania z 1000 km. gdzies tak czytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tym zerowaniem ma tak być a ja sie juz dołowałem ze cosik nie tak :decayed: Czyli jak by o ująć gra i buczy, tylko tankować i jechać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie na 1 resetuje chyba po 2h,a 2. zlicza chyba srednie wskazania z 1000 km. gdzies tak czytalem

wiecej niż z 1000 km , nie którzy na baku robia tyle lub wiecej ,wiec napewno nie jest to prawdą :gwizdanie:

jutro sprawdze ile mam na 2-gim :decayed:

sprawdziłem i mam ok 3900 km :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie na 1 resetuje chyba po 2h,a 2. zlicza chyba srednie wskazania z 1000 km. gdzies tak czytalem

wiecej niż z 1000 km , nie którzy na baku robia tyle lub wiecej ,wiec napewno nie jest to prawdą :gwizdanie:

jutro sprawdze ile mam na 2-gim :decayed:

sprawdziłem i mam ok 3900 km :gwizdanie:

hmm, a to ciekawe,u mnie czas pokazuje 10h 50 min. ale 400 km a jeszcze calkiem niedawno mialem 600 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, instrukcja obsługi się kłania. FIS ma dwa poziomy pamięci: krótkotrwałą (oznaczoną cyfrą 1) i długotrwałą (oznaczoną cyfrą 2). Pierwsza służy do pomiarów krótszych odcinków i resetuje się bodajże po 2 godz. postoju, druga nie zeruje się nigdy i zbiera dane dopóki nie zresetujemy jej ręcznie. Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...