Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny problem z centralnym zamkiem


mariuszolek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, po wyjściu z auta, mniej więcej w 1 na 5 przypadków nie mogę zamknąć auta z pilota. I teraz tak:

1. dzieje się to na obydwu kluczykach, bateria wykluczona

2. kiedy wyjdę z auta i pilot nie działa, wystarczy, że przekręcę go w stacyjce do pierwszej pozycji, wyjmuję i centralny znów działa. NIE KODUJĘ GO PRZYTRZYMUJĄC PRZYCISK, JEDYNIE PRZEKRĘCAM

3. nie zdarza się tak, że zamykam auto kluczykiem, a po przyjściu już mogę otworzyć z pilota.

O co tu chodzi? Moduł komfortu? Ale co z nim i czy da się to naprawić?

Edytowane przez mariuszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź błędy na vagu

Nie ma żadnych, oprócz błędów z ryglowaniem tylnych drzwi, ale to oddzielny, standardowy problem tylnych zamków.

Jakieś pomysły? Pomóżcie jakąkolwiek sugestią

Edytowane przez mariuszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VAG-a czy VCDS-a i sprawdzaj czy w momencie naciskania przycisku w pilocie przychodzi od niego sygnał.

To jest podstawa diagnostyki a nie szukanie czy są błędy.

Każde naciśnięcie w pilocie ma być wykazane w diagnostyce zmianą bitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz kluczyk i podegnij delikatnie blaszki od baterii bo z tego co piszesz wynika ze musi momentami bateria nie łączyć i kluczyk się Rozkodowuje a wystarczy włożyć kluczyk do stacyjki przekręcić i sam się koduje na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie !! Tylko ze jak podchodzę do samochodu i wciskamy w pilocie np.otwieranie to zapala się przycisk od awaryjnych ! Czyli jakiś sygnał dostaje! :) A centralny zamek nie reaguje! Uciążliwe się to robi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz kluczyk i podegnij delikatnie blaszki od baterii bo z tego co piszesz wynika ze musi momentami bateria nie łączyć i kluczyk się Rozkodowuje a wystarczy włożyć kluczyk do stacyjki przekręcić i sam się koduje na nowo

Podgiąłem i na razie działa jak złoto. Nie wiem czy to nie przypadek, okaże się. Ale jeśli to było to to aż dziw że w obu kluczach to samo!

U mnie jest podobnie !! Tylko ze jak podchodzę do samochodu i wciskamy w pilocie np.otwieranie to zapala się przycisk od awaryjnych ! Czyli jakiś sygnał dostaje! A centralny zamek nie reaguje! Uciążliwe się to robi!

Nie zwróciłem uwagi na awaryjkę, jak problem się pojawi to zobaczę, ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie !! Tylko ze jak podchodzę do samochodu i wciskamy w pilocie np.otwieranie to zapala się przycisk od awaryjnych ! Czyli jakiś sygnał dostaje! :) A centralny zamek nie reaguje! Uciążliwe się to robi! :)

vcds podepnij, moze coś być z modułem komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli klops, podginanie styków nie pomogło, problem jest nadal, ale

U mnie jest podobnie !! Tylko ze jak podchodzę do samochodu i wciskamy w pilocie np.otwieranie to zapala się przycisk od awaryjnych ! Czyli jakiś sygnał dostaje! :) A centralny zamek nie reaguje! Uciążliwe się to robi! :)

mam dokładnie to samo. Nie zauważyłem tego wcześniej. Mnie także włącza się awaryjka jeśli zamek nie reaguje Edytowane przez mariuszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam popsuty tez przycisk blokujacy tylne szyby czyli caly czas jest wlaczona blokada! Jezeli go wcisne wylacze blokade to zamek dziala idealnie! :P Moze masz tak samo?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam popsuty tez przycisk blokujacy tylne szyby czyli caly czas jest wlaczona blokada! Jezeli go wcisne wylacze blokade to zamek dziala idealnie! :P Moze masz tak samo?? :>

no to niezła korelacja :) u mnie przycisk działa i nie zachodzi taka reguła jak u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka w drzwiach do sprawdzenia

Podłącz VAG-a czy VCDS-a i sprawdzaj czy w momencie naciskania przycisku w pilocie przychodzi od niego sygnał.

To jest podstawa diagnostyki a nie szukanie czy są błędy.

Każde naciśnięcie w pilocie ma być wykazane w diagnostyce zmianą bitu.

a gdzie w vag tak mozna sprawdzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...