Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna praca silnika


Lechotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj w trasie zapaliła mi się żółta lampka Check Engine, samochód zaczął nierówno chodzić. Podłączyłem pod komputer i znalazło mi jeden błąd - rozpoznano wypadanie zapłonu na cylindrze 4 (czwartym). Samochód nierówno chodzi, tak jakby nie na wszystkie gary. Troszke ryzykownie ale sam doczłapałem się do domu samochodem (około 30 km). Dzisiaj zajrzałem pod maske i zauważyłem, że ubyło troszke płynu chłodniczego (chyba, bo szczerze powiedziawszy nie pamiętam czy była "norma"). Co to może być ? Naczytałem się, że może to być cewka, świeca, przewody albo pęknięta uszczelka pod głowicą z tym, że samochód nie kopci, zachowuje się normalnie z tym, że nie równo pracuje i pogorszyły się troszke osiągi (nie wkręca się tak szybko na obroty jak przed awarią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapal silnik, niech ktos trzyma na obrotach na ktorych auto pracuje w miare rowno, w tym momencie odlacz kabel od 4 cylindra, jezeli praca nie ulegnie zmianie to w tym momencie zamien swiece 3 z 4 i ponow test, jak praca sie zmieni to swieca sie wysypala jezeli nic sie nie zmienilo to mozliwe ze cewka albo kabel do zmiany


a co do plynu chlodniczego to zrob test na zawartosc co2 i bedzie wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w necie jest pelnow testerow co2


zanim kupisz tester sprawdz dokladnie czy nie ma wyciekow, czy po nocy nie ma nigdzie plamy, czy sie przewody chlodnicze nie poca, czy nie ma nigdzie nalotu na wezach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...