Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wycena po kolizji A4B6 sedan 2001r.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej!

Dzisiaj miałem kolizję spowodowaną nie z mojej winy. Uderzyłem w tył pojazdu ciężarowego, który wymusił mi pierwszeństwo. Uszkodzenia takie jak na zdjęciu, dodatkowo wgniecenie w chłodnicy gdzie delikatnie sączy płyn, przestał działać spryskiwacz reflektora, pęknięcie klosza lampy widoczne pod maską. Sama maska niestety uległa rozwarstwieniu, widoczne po otwarciu.

Ubezpieczyciel Warta. O jakie odszkodowanie mogę się ubiegać?

Pozdrawiam

15321656-1422866474405288-83332473-o.jpg

15321464-1422866461071956-461625393-o.jp

Edytowane przez mani88

Opublikowano

przyjedzie rzecoznawca z ubezpieczalni sprawcy, porobi zdjecia, sprawdzi lakier, oponki itp, dostaniesz wycene za tydzień i wtedy masz prawo sie odwołać jak Ci sie wydaje, że mało, a tak na marginesie to z tego co mi wiadomo to waląc w tył pojazdu to zawsze jest wina tego co nie wyhamował :)

Opublikowano

Świetne założenie z tym waleniem w tył.

Może jeszcze warto wymyślić coś takiego - jak jest kolizja między autami które prowadzi kobieta i mężczyzna, to winna jest kobieta? :grin:

Opublikowano
  • Autor

przyjedzie rzecoznawca z ubezpieczalni sprawcy, porobi zdjecia, sprawdzi lakier, oponki itp, dostaniesz wycene za tydzień i wtedy masz prawo sie odwołać jak Ci sie wydaje, że mało, a tak na marginesie to z tego co mi wiadomo to waląc w tył pojazdu to zawsze jest wina tego co nie wyhamował :)

Było to uderzenie boczne. Nie bezpośrednio w tył pojazdu,nie jechałem za nim. Kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu dróg. Policja stwierdziła winę kierowcy s/c.

Świetne założenie z tym waleniem w tył.

Może jeszcze warto wymyślić coś takiego - jak jest kolizja między autami które prowadzi kobieta i mężczyzna, to winna jest kobieta? :grin:

Jeśli nie masz nic mądrego do napisania to proszę nie udzielać odpowiedzi. Piszę z myślą o Waszą poradę, a nie ośmieszanie nie znając informacji o tym zdarzeniu.

Edytowane przez mani88

Opublikowano

Podobne uszkodzenia rzeczoznawca PZU wycenił na 2,5 tyś, a niezależny na 13 tyś. Tu mam wątpliwość co do zderzaka, jeśli jest tylko zarysowany, to do naprawy, jeśli ma pęknięcie, lub urwane zaczepy - do wymiany.

Opublikowano

przyjedzie rzecoznawca z ubezpieczalni sprawcy, porobi zdjecia, sprawdzi lakier, oponki itp, dostaniesz wycene za tydzień i wtedy masz prawo sie odwołać jak Ci sie wydaje, że mało, a tak na marginesie to z tego co mi wiadomo to waląc w tył pojazdu to zawsze jest wina tego co nie wyhamował :)

Było to uderzenie boczne. Nie bezpośrednio w tył pojazdu,nie jechałem za nim. Kolizja miała miejsce na skrzyżowaniu dróg. Policja stwierdziła winę kierowcy s/c.

Świetne założenie z tym waleniem w tył.

Może jeszcze warto wymyślić coś takiego - jak jest kolizja między autami które prowadzi kobieta i mężczyzna, to winna jest kobieta? :grin:

Jeśli nie masz nic mądrego do napisania to proszę nie udzielać odpowiedzi. Piszę z myślą o Waszą poradę, a nie ośmieszanie nie znając informacji o tym zdarzeniu.

Czytaj ze zrozumieniem.

Nie ośmieszam Ciebie, tylko autora tezy "o winie przy waleniu w tył".

Opublikowano
  • Autor

A czy takie uszkodzenia kwalifikują elementy do wymiany? Lampa zaczęła parować dosyć mocno

15354027-1424297174262218-2003664058-o.j

15310765-1424297094262226-967813657-o.jp

Opublikowano

Tak.!

Opublikowano

zależny jak ci to policzą a znając tych zlodzieji bez walki sie nie obejdzie, pewnie zrobią opcje spawanie plastiku albo szpachle i na tej podstawie zaproponują jakieś grosze , jezeli masz opony już z małym bieżnikiem to wymię przed przyjazdem rzeczoznawcy

Opublikowano
  • Autor

Witam!

sprawa została załatwiona polubownie bez udziału rzeczoznawcy. Wysłałem zdjęcia, opisałem szody. Naprawa została wyceniona na 3100zł

Opublikowano

u mnie podobne uszkodzenia wycenili na 2.5k a niezależny rzeczoznawca na 7,6k z tym że u mnie zderzak tylko do lakierowania :D najśmieszniejsze ceny zapodali za bixenon i maskę po około 250 zł :D hahaaaa

Opublikowano
  • Autor

Przyjąłeś tą kwotę?

Opublikowano

coś Ty ;) rozmawiałem z kumplem który zajmuje się wyciąganiem kasy od firm ubezpieczeniowych i powiedział że zajmie się tym i na 90 % dostanę 7600 które zostały wyliczone przez niezależnego rzeczoznawce .

Opublikowano

mi rok temu za porysowanie zderzaka, powierzchnia 10x3cm tj nawet się nie porysował tylko "zmarszczył" przyznali 1600zł hehe a ja to zamalowałem mazaczkiem i spokój :D, dodam że było w to astra h cała oryginal opony roczne wersja cosmo

Edytowane przez tobias

Opublikowano

b4415102c8cb3f9fb5c67aef3bb3726c.jpg u mnie to wyglądało tak :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

sprawa została załatwiona polubownie bez udziału rzeczoznawcy. Wysłałem zdjęcia, opisałem szody. Naprawa została wyceniona na 3100zł
To zdecydowanie za mało! Skorupa zderzaka 1702 zł, maska 1746 zł, wspornik zamka 1036 zł (oryginały), dolicz do tego katkę grilla, reflektor, oraz lakierowanie. Moim zdaniem 7 powinno być z przodu.
Opublikowano

7 na bide , u mnie zderzak cały i wyszło 7600 więc u Ciebie 9 z przodu

Opublikowano
  • Autor

Nie myślałem, że tyle to kosztuje. Jedynym ratunkiem są teraz firmy, które załatwiają dopłatę do odszkodowania. Muszę komuś podesłać moją decyzję.

Opublikowano

Jedynym ratunkiem są teraz firmy, które załatwiają dopłatę do odszkodowania.
Dopłacą ci co najwyżej 40% różnicy. Napisz odwołanie, uzasadniając rzeczywistymi cenami części zamiennych i powinni dopłacić. Jeśli nie, to wtedy zażądaj oględzin pojazdu i szczegółowej kalkulacji kosztów naprawy. Na podstawie takiego kosztorysu niezależny rzeczoznawca może sporządzić kosztorys oparty na normalnej stawce rbg (około 100 zł) i cenach części oryginalnych. Do ugrania masz minimum 4 tyś.
Opublikowano
  • Autor

A co gdy zgodziłem się na kwotę zaproponowaną przez ubezpieczyciela? Mam jeszcze możliwość odwołania się od ich decyzji?

Czyli najlepszym sposobem będzie pojechać do niezależnego rzeczoznawcy, który wyceni mi szkodę i wtedy napisać odwołanie od ich decyzji?

Edytowane przez mani88

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.