Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewka zapłonowa 1.8


k232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wspaniałych :)

Panowie, jak to jest u nas w 1,8 ?

Jak ja chcę wymienić cewkę to mam patrzeć na takie coś ?

http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-huco-audi-a4-8d2-b5-i5978796298.html#imglayer

Czy biorąc pod uwagę słowo "CEWKA" patrzę na kompletną cewkę i w taką się zaopatruję?

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3216351932350-U6037_______________48048-O4614-cewka-zaplonowa.html

Bo jeżeli te z 1 linku są do naszych modeli to może wystarczy takie 2 wymienić?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw tematu i zestawu cewek bo moge miec lekki problem z nimi.
Wrzuć jakieś nowe linki bo : File not found, session expired or unauthorized call occurred. Try to refresh using F5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ta cewka z 1 linku zdecydowanie nie jest do silnika ADR ( a widzę, że taki masz). Do ADR'a tylko taka, jaka jest w drugim linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ta fajka z kostka z 1 linku w opisie ma , ze pasuje do zwyklego 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ADR'ach jest tylko jedna cewka (taka jak ta z drugiego linka) i ona jest zamontowana nad 2 świecami. Do pozostałych 2 świec idą przewody zaplonowe. Mało typowe rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale od cewki ida dwie fajki w dol i chodzi mi o to czy do wymiany są same fajki które idą do dołu od cewki czy fajki z wtyczkami plastikowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście pisałeś o cewce, więc na niej się skupiłem.

Co do fajek, to pod cewką są 2 fajki, ale bez żadnych wtyczek! Są zupełnie inne, niż te z pierwszego linku, który podałeś. Tak samo zresztą na pozostałych 2 świecach (tych, do których idą kable zapłonowe ) też są fajki bez w tyczek.

Te, które są w pierwszym linku nie pasują do ADR'a - one pasują do silnika, w którym na każdej świecy masz oddzielną cewkę, a u nas tak nie ma.

W tej aukcji masz zdjęcie jak to wygląda:

2 kable razem z fajkami i 2 oddzielne fajki pod cewkę (fajki bez wtyczek)

http://allegro.pl/kable-zaplonowe-vw-passat-audi-a4-b5-1-8-adr-arg-i5425747829.html

Edytowane przez kornel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to już wiem, wymieniamy same fajki pod cewka a jak to nic nie da to cala cewkę jak w drugim linku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój kupiłem okazyjnie, założony miał świeżo gaz i nie mogli go opanować przez ok. 3 miesiące. "Nigdy więcej samochodu z gazem" jak mi żona sprzedawcy stojąc koło TDI powiedziała -bzdura ignorantów. Auto strzelało i prychało na sekwencji im cieplejszy był silnik, na gorącym zaczynały się jazdy na benzynie...

...bo się fajki od świec rozpuszczały :grin:

Jakiś techniczny geniusz-odkrywca uwił je z taśmy izolacyjnej. Nie żartuję. Były tam rodzynki z tworzywa, po przetopieniu całości może jedną faję by wytopił z nich, reszta to była izolacja. No ale to wina gazu, że się d..ę szkłem wycierać próbuje heh.

Przysiadłem i zweryfikowałem. Miałem po Passku B5 całość kabli i fajek. Wymieniłem, odpalam...inne auto. Kompletnie. Obroty stabilne, zero kichania. Miał jeden czy dwa słabsze odpały jesienią ale teraz nawet jak dwa dni czy trzy postoi pali zadziwiająco ładnie i co mnie zdziwiło nawet nie klepie popychaczami...

Fajki, kable, cewka... Zwłaszcza przy LPG to po prostu abecadło. Najciężej zweryfikować i...kupić cewkę. 100% pewności daje podmiana na pewną, a cenowo szału nie ma. Potrafi zaboleć.

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cewka 700 zł z ngk, na początek zmienię same fajki od cewki i zobaczę a później będziemy dalej myśleć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kup jakieś markowe

te tanie niestety nie nadają się, przerabiałem temat u siebie.

a dwie fajki pod świece do tego kable to koszt koło 300zł markowe, gdzie np sentech koło 60zł

beru sprzedaje cewkę kompletną razem z przewodami

ja za swoją płaciłem 632zł w iparts.pl

Edytowane przez huzio00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pierdoły, nowa cewka zostaje na ostatni strzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...