Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Ile na bagnecie powinno być oleju ?


yankees

Rekomendowane odpowiedzi

j.w

Wczoraj w nocy sprawdzalem po ciemku i wyszlo mi ze bagnet mam suchy (przod auta byl wyzej)

Dzisiaj sprawdzilem... po powrocie z pracy 15km odstawilem auto na godzine i sprawdzilem ponownie na bagnecie wykazalo...zaraz za tymi kropkami ktore sie znajduja na bagnecie.

Dokad powinno byc prawidlowo na szabelce? Mnie sie wydaje ze do polowy kropek, ale wole to potwierdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim poszukaj sobie w miarę równej nawierzchni i wtedy masz najwiarygodniejszy wynik!

A stan oleju powinien mieścić się w tej właśnie zakreskowanej strefie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzenie stanu oleju:

1. auto musi stać w poziomie

2. min 15 minut po zgaszeniu silnika tak by olej spłynął do miski olejowej.

3. Stan oleju ma się zaznaczać mniej więcej w połowie zakreskowanej powierzchni (najlepiej 3/4 stanu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz.. :hi:

Moze jescze na to uzyskam odpowiedz...ile miesci sie oleju przy wymianie starego.

Na alegro obczailem taki http://www.motoallegro.pl/item484834307_olej_castrol_magnatec_10w_40_diesel_niemiecki_5l.html

taniej niz w sklepie w sklepie leclerk 130pln tesco 150pln a tu wraz z wysylka 100zl i 5litrow nie 4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz.. :hi:

Moze jescze na to uzyskam odpowiedz...ile miesci sie oleju przy wymianie starego.

Na alegro obczailem taki http://www.motoallegro.pl/item484834307_olej_castrol_magnatec_10w_40_diesel_niemiecki_5l.html

taniej niz w sklepie w sklepie leclerk 130pln tesco 150pln a tu wraz z wysylka 100zl i 5litrow nie 4:)

chcesz sie cieszyć sprawnym autem to nie kupuj oleju z allegro

a takie sklepy jak tesco to mozesz kupić roslinny do smażenia frytek

jesli masz swoj w d....e to zalewaj czymkowiek nawet kujawskim tez przeciez smaruje...

pracuje w ASO i ludzie myslą ze jak wleje byle co to pojedzie

jasne ze pojedzie ale na drugie stanowisko serwisowe

sorki was za OT ale dzisiaj jednemu kolesiowi tłumaczyłem 30 minut ze nie powinno sie lać oleju używanego do silnika który ma przejechane tylko 1000km bo mu ktos z rodziny zlał do baniaka

kup dobry olej

poszukaj na forum

ten temat rozpetał juz III wojne światową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz.. :hi:

Moze jescze na to uzyskam odpowiedz...ile miesci sie oleju przy wymianie starego.

Na alegro obczailem taki http://www.motoallegro.pl/item484834307_olej_castrol_magnatec_10w_40_diesel_niemiecki_5l.html

taniej niz w sklepie w sklepie leclerk 130pln tesco 150pln a tu wraz z wysylka 100zl i 5litrow nie 4:)

chcesz sie cieszyć sprawnym autem to nie kupuj oleju z allegro

a takie sklepy jak tesco to mozesz kupić roslinny do smażenia frytek

jesli masz swoj w d....e to zalewaj czymkowiek nawet kujawskim tez przeciez smaruje...

pracuje w ASO i ludzie myslą ze jak wleje byle co to pojedzie

jasne ze pojedzie ale na drugie stanowisko serwisowe

sorki was za OT ale dzisiaj jednemu kolesiowi tłumaczyłem 30 minut ze nie powinno sie lać oleju używanego do silnika który ma przejechane tylko 1000km bo mu ktos z rodziny zlał do baniaka

kup dobry olej

poszukaj na forum

ten temat rozpetał juz III wojne światową

Ja kłóciłem się z kolesiem który twierdzi że zmienia olej co około 20 tyś i jego zdaniem nic takiego się nie dzieje bo kupuje Castrola a to jest olej ponad oleje,a nawet nie chciał słuchać że olej także traci swoje właściwości :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zeby olej do mojej niuni był w takiej cenie.

A tak przy okazji to mam tym olejem zalane moje A6 2,5 TDI tylko ze kupiłem w sklepie a nie na allegro.

Cristoforo nie powiesz ze Castrol magnatek jest złym olejem?? Ja prześmigałem juz na nim 50tys km i to nie u nas w PL tylko na autobahn jeżdząc do UK i jakoś silnik ciągle jedzie.

Wiadomo, ze trzeba być juz młotem zeby lać uzywany olej :shocked: ale do castrola nic nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zeby olej do mojej niuni był w takiej cenie.

A tak przy okazji to mam tym olejem zalane moje A6 2,5 TDI tylko ze kupiłem w sklepie a nie na allegro.

Cristoforo nie powiesz ze Castrol magnatek jest złym olejem?? Ja prześmigałem juz na nim 50tys km i to nie u nas w PL tylko na autobahn jeżdząc do UK i jakoś silnik ciągle jedzie.

Wiadomo, ze trzeba być juz młotem zeby lać uzywany olej :shocked: ale do castrola nic nie mam :)

ja nie twierdze ze castrol jest złym olejem

tylko kupowanie na allegro oleju jest złym pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak tu sie zgodze, niby ori a rozlewany u Stefana w stodole :polew:

Wole dołożyć 30zł i kupić w normalnym sklepie motoryzacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś był przerabiany temat taniego markowego oleju, w Niemczech jest droższy niż u nas po sprowadzeniu, dziwne, wolę dołożyć kilka zeta i kupić sprawdzony olej. A co do miarki , to każda ma zaznaczone minimum i maximum ,tak jak koledzy piszą , stan powinien być pomiędzy tymi oznaczeniami, ze wskazaniem bliżej górnej kreski. Wlanie zbyt dużej ilości oleju też nie jest zbyt dobre dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ma ori naklejki i ori zabezpieczenie, nie zerwane to też strach brać z allegro?

To w naszych stodołach maja już sprzęty do oryginalnego pakowania i robienia oryginalnych nadruków oraz nadrukowywania nr serii?

Tak pytam bo zakupiłem 10w/40 mobila i jeszcze nie zalałem (kod 505) a sprzedawca zarzeka się ze olej jest oryginalny.

Czy mam ten olej sprawdzać u dystrybutora podając nr serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie ze kazdy olej na allegro musi być trefny ale osobiście wole autoryzowany sklep.

Pieniądze podrabiają a ty sie o naklejke na bańce od oleju pytasz :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiegacie od tematu.O olejach inny dział .Kolega dowiedział sie już co i jak wiec zamykam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...