Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałające Podświetlenie wyświetlacza navi radio


bmikel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie podświetlenia w rnse mianowicie wyświetlacz został uderzony i nie działa podświetlenie całego wyświetlacza

Wyświetlacz jest sprawny uszkodzone jest tylko podświetlenie moje pytanie to czy ktoś naprawiał podświetlenie i czy jest możliwość zrobienia tego samodzielnie oczywiście kupienie odpowiedniej taśmy również

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż zdjęcia jak to wygląda


coś w ogóle wyświetla ?


jeśli będziesz chciał zdemontować wyświetlacz to przygotuj Sobie dobry wkrętak bo łatwo uszkodzić śrubeczki mocujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dodam zdjęcia lecz nic się nie wyświetla jest po prostu czarny ekran

Ale sprawdzałem latarką świeciłem pod kątem i widać jak wyświetlają sie tytuły piosenek więc wyświetlacz na pewno jest ok

O śrubeczkach już słyszałem tylko czy to jest wogóle do zrobienia samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOntaktowałem się z osobami które naprawiają RNS-E i wszyscy mówili że to świetlówka tylko koszt wymiany to od 250 do 400 zł


Jedna osoba mówiła że zmienia oświetlenie na LED tylko nie wiem czy to na oryginalnych świetlówkach czy własnych bo wydaje mi się że ledowych oryginałów nie ma do tego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba byłoby rozebrać i sprawdzić dokładnie gdzie leży problem

Edytowane przez Szarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to naprawić jak i przerobić na wersje podświetlaną led wszystko zależy od uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest uszkodzone tylko podświetlenie jaki jest koszt naprawy ??

można zrobić to samemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt na odległość nie powie jaki jest kosz może być trafo, świetlówka, elektronika lcd. Nie wiem co jest uszkodzone jak np świetlówka to sam wymienisz jeśli np trafo lub jakaś elektronika na płycie to beż sprzętu zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiste nawet bym się za to nie zabierał gdyby było to coś poważniejszego można sobie tylko jeszcze większego kłopotu narobić

załóżmy że jest to tylko świetlówka wiadome że nikt na odległość nie stwierdzi ale załóżmy, jak wygląda wymiana takiej świetlówki o ile wiesz oczywiście nie chce krok po kroku tylko +\- i gdzie można ową świetlówkę kupić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori nie dostępna zamiennik trudno znaleźć żeby się do tego dobrać trzeba praktycznie cały lcd rozebrać i trzeba uważać na taśmy łączące szkło lcd z elektroniką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał taką świetlówkę jestem zainteresowany


A czy ktoś zna wymiary itp odnośnie świetlówki aby wiedzieć czego szukać ?

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie identyczna propozycje znalazłem w innym poście ktoś pisał że powinna pasować, ale rozmawiałem tez z człowiekiem który naprawia tylko rnse i mówił

ze tam jest świetlówka w kształcie litery V

Pisałem tez do tego samego człowieka z allegro i mówił ze jak będę miał wymiary to coś napewno dobierzemy albo kształt litery L albo dwie proste świetlówki tylko Nie wiem jak to może wyglądać w praktyce

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość który naprawia tylko rns-e nie ma chyba bladego pojęcia co mówi. Świetlówka w rns-e nie jest w kształcie litery V tylko L i wygląda dokładnie tak jak na moim zdjęciu ( ekran rns-e ) więc albo wciska ci kit albo tak naprawia rns-e. Nie podejdą tam dwie świetlówki musi być jedna , a to z racji tego że nie ma tam miejsca.

swietlowka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj pojawiła mi się zielona linia z góry na dól.

Tom A4 jesteś w stanie coś takiego naprawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zdjęcie tego uszkodzenia. Biała pionowa jest nie do naprawy ( rozwarstwiony ekran)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...