Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z obrotami 1.9 tdi 130


pionieerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim 1.9 tdi 130 gdyż na zimnym slniku mi przerywa na wolnych obrotach i obroty bujaja sie miedzy 800 a 1000 raz na jakis czas podejzewam ze przeplywka ale nie wiem jak to sprawdzic, Druga sprawa nie moge zagrzac auta do 90 stopni max 70 a mieszkam w holandii a tu jest 15 stopni na plusie. Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaga nie masz jak można się domyślić ? To przy którymś pomyśle na odpowiedź może trafisz. Taniej wyjdzie mechanik, nawet w Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu myslalem ze juz ktos mial kiedys taki problem i zna rozwiazanie , tak vaga nie posiadam, jak ktos mial kiedy taki problem to prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedogrzanie silnika to zapewne wina termostatu. Jedni piszą, że zamienniki działają inni, że tylko ori. W tej kwestii się nie wypowiem. Co do falowania obrotów to niestety musisz zapiąć autko pod kabelek i sprawdzić co dzieje się w parametrach. Wtedy na 99.9% znajdziesz przyczynę problemu i obejdzie się bez niepotrzebnej wymiany sprawnych części.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to przepływomierz to po odpięciu jego wtyczki obroty powinny ustabilizować się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedogrzanie silnika to zapewne wina termostatu. Jedni piszą, że zamienniki działają inni, że tylko ori. W tej kwestii się nie wypowiem. Co do falowania obrotów to niestety musisz zapiąć autko pod kabelek i sprawdzić co dzieje się w parametrach. Wtedy na 99.9% znajdziesz przyczynę problemu i obejdzie się bez niepotrzebnej wymiany sprawnych części.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Dziekuje bardzo za pomoc, tylko ze jakby byl to terostst to raczej by mi w aucie nie bylo cieplo jak przejade 5 km , a sprobuje z tymi obrotami ta przeplywke ten kabel odpiac i sprawdzic czy zniknelo napisze jaki efekt to dalo. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziekuje za zainteresowanie sie .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy niedługo po uruchomieniu zimnego silnika węże od chłodnicy robią się ciepłe. Jeśli tak, to termostat jest do wymiany bo węże od chłodnicy powinny zaczynać się grzać dopiero po tym jak termostat zacznie się otwierać, czyli po około 85 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedogrzanie silnika to zapewne wina termostatu. Jedni piszą, że zamienniki działają inni, że tylko ori. W tej kwestii się nie wypowiem. Co do falowania obrotów to niestety musisz zapiąć autko pod kabelek i sprawdzić co dzieje się w parametrach. Wtedy na 99.9% znajdziesz przyczynę problemu i obejdzie się bez niepotrzebnej wymiany sprawnych części.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Dziekuje bardzo za pomoc, tylko ze jakby byl to terostst to raczej by mi w aucie nie bylo cieplo jak przejade 5 km , a sprobuje z tymi obrotami ta przeplywke ten kabel odpiac i sprawdzic czy zniknelo napisze jaki efekt to dalo. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziekuje za zainteresowanie sie .Pozdrawiam
Mi też było ciepło jak przejechałem kilka kilometrów ale krótki postój na czerwonym świetle i temperatura silnika spadała do 70°C

Po wymianie termostatu ciepło jest cały czas i nie ma problemów z dogrzaniem silnika nawet na biegu jałowym chociaż zajmuje to sporo czasu.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprawdzalem i na zimnym silniku auto chdzilo 10 minut i weze robily sie cieple jutro jade do mechanika wymienic termostat, a te dziwne przerywanie silnika na zimnym narazie ustapilo nie mam pojecia jak to mozliwe 2 tygodnie tak bylo i przestalo i miejmy nadzieje ze tak zostanie. wymienie termostat i zdam relacje co i jak.pozdrawiam


termostat wymieniony wszystko dziala jak nalezy, az silnik odzyl. Wszystkim dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...