Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi Perfect Lease vs. Audi Classic Leasing - jak to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Audi oferuje dwa modele leasingowe - APL i ACL. http://www.audi.pl/pl/brand/pl/finansowanie/oferta-dla-przedsiebiorcow.html

Oferta wygląda całkiem atrakcyjnie. Poczytałem trochę na forach i jedni polecają APL, inni ACL. Co mnie bardzo zdziwiło, wiele osób pisało, że przy opcji APL nie ma możliwości negocjować ceny auta. Liczy się wyłącznie cena katalogowa. Trochę słaba to opcja, bo z tego co mi wiadomo, przy zakupie za gotówkę wyciągnięcie np. 15% rabatu to nie żaden problem.

Dodam, że bardziej interesuje mnie auto skonfigurowane na zamówienie (konkretnie B9 lub nowe Q5) niż coś stojącego na placu.

Czy ma ktoś doświadczenie z ofertami leasingowymi Audi i może się nim podzielić?

Opublikowano

Co mnie bardzo zdziwiło, wiele osób pisało, że przy opcji APL nie ma możliwości negocjować ceny auta. Liczy się wyłącznie cena katalogowa.

dokładnie tak jest, też się orientowałem bo byłem zainteresowany APL.

Opublikowano
  • Autor

@jedrekx, i na czym stanęło u Ciebie?

Opublikowano

auto kupione, ale przez Pekao Leasing w tradycyjnej formie ;)

Opublikowano

A w przypadku ACL da sie cene negocjowac ??

Opublikowano
  • Autor

To jest dobre pytanie :)

Umówiłem się na spotkanie w salonie w 2. tygodniu stycznia. Jak dowiem się czegoś ciekawego to będę pisał.

Ogólnie Pekao Leasing wygląda całkiem interesująco, zwłaszcza to (http://www.pekaoleasing.com.pl/pE576P9vN):

W ramach oferty „Wygodny Leasing” można jednorazowo zwiększyć ratę leasingową nawet o 100% na kolejne trzy miesiące. Wówczas firma będzie mogła wykazać większy koszt uzyskania przychodu.

Edytowane przez sowiq

Opublikowano

A w przypadku ACL da sie cene negocjowac ??

Nawet trzeba ;) Wyprzedaż 18% lub 20%. Na nowe modele Q5, A5 i Q2 12% rabatu.

Opublikowano

A w przypadku ACL da sie cene negocjowac ??

ACL to normalny, tradycyjny leasing.. więc nie powinno być problemu ;)

Opublikowano
  • Autor

A czym się różni "normalny" od "nienormalnego"? :) Bo chyba nie do końca rozumiem różnicę pomiędzy APL i ACL :)

Opublikowano

http://www.audi.pl/pl/brand/pl/finansowanie/oferta-dla-przedsiebiorcow.html

APL to tak naprawdę wynajem długoterminowy, gdzie co 2-3 lata wymieniasz auto na nowe. Oddajesz stare i bierzesz nowe.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dowiedziałem się trochę więcej o APL. Wszystkie szczegóły podobnie jak zostało to wyżej napisane, ale jest kilka wariantów.

Ogólna zasada mówi o tym, że wartość końcowa powinna wynieść 48.4% (a przynajmniej w kalkulacjach, które ja dostałem). W zależności od wpłaty początkowej rośnie lub maleje miesięczna rata. I tak przy wpłacie początkowej 10%, miesięczna rata to 1% ceny katalogowej brutto samochodu (netto na FV, czyli 1.23% brutto od ceny katalogowej auta). Im niższa wpłata początkowa, tym wyższa miesięczna rata. Tak czy siak na koniec leasingu wpłacone kwoty są mniej-więcej równe w każdej opcji.

Przy wpłacie początkowej około 12%, procedura leasingowa ulega uproszczeniu i trzeba dostarczyć dużo mniej dokumentów.

 

Natomiast co mnie bardzo zniechęciło (a przynajmniej na tę chwilę), to Ogólne Warunku Umowy Leasingu autorstwa VW Bank. Bardzo mocno chroni ona interesy banku. Do tego stopnia, że na bank nakłada same przywileje, a na klienta same obowiązki. Dwa najbardziej jaskrawe zapisy:

- jeśli ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania za szkodę lub kradzież, to klient jest zobowiązany sam wystąpić na drogę sądową (pomimo tego, że auto cały czas należy do banku).

- w przypadku szkody / kradzieży, klient musi zwrócić do banku kwotę równą wartości auta, a dopiero potem dochodzić swoich roszczeń u ubezpieczyciela.

- bank może zerwać umowę leasingową z dnia na dzień z 7 wymienionych przez siebie w OWUL powodów, co zobowiązuje klienta do wpłaty kwoty w wysokości "cena katalogowa auta - wpłacone raty" w terminie 7 dni. Oczywiście klient nie ma prawa zerwać umowy przed czasem.

- kara w wysokości 20% katalogowej ceny auta w przypadku wykonywania napraw poza ASO

I tak dalej. Nie wiem jak wyglądają inne regulaminy do umów o leasing, ale nawet moja umowa o kredyt hipoteczny nakładała na mnie dużo mniejsze rygory i tworzyła mniejsze dysproporcje pomiędzy prawami banku a moimi.

Edytowane przez sowiq

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Jakas masakra.. widac VW Bank dobrze rozpoznal rynek w Polsce i ma bardzo zle doswiadczenia z leasingobiorcami :) Z tym wplacaniem rownowartosci auta... hahahhaa przeciez jak ktos bierze APL to z duzym prawdopodobienstwem nie chce trzymac na koncie gotowki na auto, tylko ja inwestuje itp... come on!

Opublikowano
  • Autor

Jako że wysłałem zapytanie do kilku dealerów i bez większego problemu można wyrwać rabat 13% na auto za gotówkę, a pewnie da się wynegocjować do tego jeszcze pakiet serwisów, to nasunęła mi się taka szybka kalkulacja porównująca APL i inne leasingi.

Cena samochodu: X

Leasing APL: 101% (od ceny katalogowej)

Leasing innej firmy: 110% (od ceny po rabacie) - bez problemu można znaleźć na rynku tańsze oferty

 

Cena APL: X * 101% = 1.01 X

Cena leasingu 110%: X * 0.87 * 110% = 0.96 X

 

Różnicę widać gołym okiem. Dodając do tego ich kuriozalne zapisy w OWUL, to chyba nie ma nawet nad czym się zastanawiać.

Póki co z porównań najlepiej wypada dla mnie PKO Leasing, podobnie jak napisał @jedrekx powyżej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.