Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Katalizator 1.8T


JarcioA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Chciałbym wyciąć u siebie katalizator ale najpierw poznać cała, że tak powiem budowę tego kata.. Ile ma sond, bo z tego co wyczytałem na forum to 1, czy na pewno? Co najlepiej zrobić z tym, co wstawić?

Może ktoś to robił w tym konkretnie silniku i może mi wszystko opisać, czy wstawił DP czy wybebeszał to co jest. Chciałbym żeby ktoś podał mi jak najwięcej informacji na ten temat.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po operacji wybebeszenia katalizatora od środka i zostawiłem obudowę aby się na przeglądach nie czepiali. Sond jest dwie. Jedna przed katem a druga za nim. Niestety po jego wycięciu druga sonda świruje i wywala błędy o nie prawidłowym przepływie spalin. W moim przypadku żadna tulejka zwana emulatorem sondy lambda nie pomogła więc zostaje tylko i wyłącznie usunięcie jej ze sterownika ECU. Koszt zależny od tunera. Jest dużo osób na forum które zrobią Ci to za rozsądne pieniądze. Oscyluję średnio że wyłączenie sondy kosztuje między 200 a 500zł. U mnie w Legnicy tuner wołał 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przy okazji zrobić program ;)

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od silnik, jego modelu, u mnie w APU jest jedna sonda, temat opisywany na forum setki razy, zrób DP na 3" i będzie wporządeczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ajl jest jedna sonda i wywalenie kata nie ma wpływu na prace silnika a co do programu to wiesz że ajl ma 180KM i już dużo nie ugrasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przy okazji zrobić program ;)

Program jest zrobiony niestety nie wiem na jaką moc, tak już kupiłem muszę pojechać na hamowanie żeby się dowiedzieć :(

w ajl jest jedna sonda i wywalenie kata nie ma wpływu na prace silnika a co do programu to wiesz że ajl ma 180KM i już dużo nie ugrasz

Jak to nie ma wpływu? Czyli czy zostawię stary zaklejony kat czy go usunę to nic się nie zmieni?? Słyszałem, że auto będzie dostawało "kopa" szybciej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to,że wywalenie sprawnego kata w przypadku aeb/ajl nie skutkuje błędami w ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to,że wywalenie sprawnego kata w przypadku aeb/ajl nie skutkuje błędami w ecu

To bardzo dobra informacja :D Dzięki już chyba wszystko wiem co chciałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie sprawa przedstawia w 1.8 AVV bez turbo.wlasnie kata moalem wywalonego i zekomo sonda kiedys byla ale czy napewno bo mi blad wywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...