Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zwarcie - na wysokim mrozie same załączaja się żarówki


peju

Rekomendowane odpowiedzi

Tak do -10st jest OK.

Jednak dzis mialem drugi przypadek, ze rano mi znajomi mowia, ze w aucie w tylnych lampach swieca sie zarowki postojowe - temperatura: -12st.

Nie wierzylem (choc raz juz tak mialem rok temu - tez pojedynczy przypadek) i faktycznie, swiecily sie mimo wylacznika ustawionego na off.

Skutkowalo to oczywiscie rozladowaniem akumulatora.

Nie pomoglo wlaczenie wszystkich swiatel i wylaczenie po przekreceniu kluczyka (bez zaplonu).

Po odlaczeniu akumulatora i po ponownym podlaczeniu znow sie swiecily.

Rok temu kiedy temperatury wrocily do wyzszych niz -10st problem sam zniknal.

Co tutaj moze byc przyczyna (lampy czy instalacja?) i czy mam sie nastawiac na jakas drobnostke czy powazny problem bedac u elektryka?


drobna zmiana... swieca sie swiatla stop. wcisnalem hamulac, puscilem i zgasly. a po dwoch godzinach znow sie zalaczyly.

jednak cos jest z tym mrozem, ze sie zalaczaja. nie moge sobie pozwolic by gdzies na wyjezdzie same sie wlaczyly bo nie odpale auta.

czy jest za to odpowiedzialny jakis bezpiecznik ktory moglbym na postoju wyciagac czy tylko i wylacznie odlaczac akumulator?

Edytowane przez peju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam identyczny problem.

Wczoraj w nocy i dziś rano znów się powtórzyło.

Na pewno ma to związek z wysokim mrozem: wczoraj było -16, dziś - 20 w nocy.

Po otwarciu centralnego zamka z pilota światła zgasły.

Kolego Peju jak będziesz znał rozwiązanie to napisz, jak ja znajdę rozwiązanie także opiszę.

Edytowane przez pabloo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem w b5 tak, że stop nie chciał gasnąć. Winny był czujnik stopu przy pedale. Może wam przymarzł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiatla gasna tylko po wcisnieciu i puszczeniu hamulca. na centrany zamek nie reaguja.

to chyba oznacza ze musze na postoju wylaczac akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj zamówiłem właśnie oryginalny włącznik świateł stop przy pedale hamulca. Będę miał w poniedziałek.

Dziś w nocy zostawiłem auto otwarte i światła się nie zaświeciły. Natomiast rano zamknąłem centralny zamek i koło południa już się same zaświeciły. Otwarcie centralnego powoduje że światła gasną.

U mnie świecą się tylko 2 boczne stopy. 3 stop - górny nie świeci się w tym przypadku. Podejrzewam że może być to coś innego niż wyłącznik przy pedale hamulca. Jak wciskam pedał hamulca działają wszystkie 3 światła stop.

Czy ktoś wie co jest "po drodze" od włącznika świateł stop przy pedale do samych świateł (przekaźniki, może jakiś moduł? )

Jutro podepnę auto pod VAG, myślicie że coś wykaże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również odnotowałem taki przypadek, natomiast mi pomogło zlokalizowanie wiązki elektrycznej i przejrzenie. Był lekko przetarty kabelek i światła mi świrowały. Podejrzewam, że dostała się tam jakaś wilgoć i robiła bałagan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

VAG nie wykazał żadnych błędów które mogły być związane ze światłami STOP.

Mrozy ustąpiły i już taki przypadek mi się nie zdarzył.

Kolego Vanzz3 w którym miejscu miałeś ta przetartą wiązkę ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...