Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Choinka kontrolek - ładowanie, problem z jazdą


Lokki007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
posidam Audi A4 B6 2,5TDI 155KM, 2001r. Wczoraj po odpaleniu auta zaświeciła mi się kontrolka akumulatora - silnik pracował normalnie, po odczekaniu chwili i skrobaniu szyb wyjechałem na drogę, po chwili zgasło mi podświetlenie zegarów, nie działały wycieraczki, tylne światła (pozycja stop) - działały tylko światła przód (bez pozycji), wentylacja załączała się i wyłączała, silnik zaczął "rzęzić", po chwili zapaliły się kontroli: ESP,ABS,AIR BAG oraz co chwilę migała kontrolka (P) hamulca postojowego. Auto straciło moc, zjechałem na pobliski parking, wyłączyłem wszystkie odbiorniki prądu - po dłuższej chwili, postanowiłem spróbować jechać, zapaliłem światła i wtedy samochód zgasł.
Znajomy odpalił mnie na "kable" - po odpaleniu wszystko normalnie, przejechałem około 30 kilometrów, pod koniec zapaliła się kontrola akumulatora, po podjechaniu pod dom. Dziś rano, wcześniej zszedłem aby odpalić auto - odpaliło bez problemu, po 5 minutach pracy zaczęło skakać na obrotach i zgasło. Próba ponownego odpalenia i nic - jakby padł akumulator. Nie próbowałem już na kable po śpieszyłem się do pracy.
Proszę o pomoc, rady co to może być?

Dodaję, że temperatura u mnie to -9 st.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator do regeneracji?


// Takie objawy z silnikiem jak nie ma ładowania? brak mocy, nie chce jechać?

Edytowane przez Lokki007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator do regeneracji?

Miernik masz?

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator do regeneracji?

Miernik masz?

Znajdzie się gdzieś w domu - jakie napięcie powinno być i gdzie dokładnie sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator do regeneracji?

Miernik masz?

Znajdzie się gdzieś w domu - jakie napięcie powinno być i gdzie dokładnie sprawdzać?

Podładować byś musiał aku żeby odpalił w ogóle. Na klemach aku, przy wolnych obrotach 14-14.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator do regeneracji?

Miernik masz?

Znajdzie się gdzieś w domu - jakie napięcie powinno być i gdzie dokładnie sprawdzać?

Podładować byś musiał aku żeby odpalił w ogóle. Na klemach aku, przy wolnych obrotach 14-14.4

Dziękuje za odpowiedź, sprawdzę dziś wieczorem i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak bedzie 13.8 to bedzie wszystko chodzilo normalnie ale zblizalby sie juz czas do naprawy. Alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Napięcie to 11.94 po naładowaniu akumulatora i jeździe bez świateł udało mi sie dojechać do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.94 na włączonym silniku

Sprawdź jeszcze dla spokoju połączenia przewodu altek<-> aku. Ale raczej alternator do roboty

I nie jeździj nim już za dużo ba za chwilę jeszcze akumulator będziesz kupował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! taki sam problem miałem w swoim jakieś 2tyg temu. Powodem był Alternator !!!! gdy odałem go do regeneracji problem znikną. Szczotki były całkiem starte a łożysko stało w miejscu. Naprawa od ręki ok 1h roboty a problem znikną na długo, długo. Więc wyciągaj alternator i odaj do regeneracji. Nie masz co mierzyć ile ładuje a ile ma być. Jeżeli pojawia Ci się kontrolka od ku i nie miga a cały czas świeci nie masz ładowania i tyle. Miałem ten sam problem nie dawno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za diagnozę Panowie, czy jakieś wskazówki co do wyciagnięcia samego alternatora? Już powoli rozkręcam wszystko ale za bardzo nie wiem jak najlepiej sie do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...