Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie z prawej strony podczas maksymalnego skrętu w prawo


Kamil Janota

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Napotkałem ostatnio bardzo dziwne stukanie z prawej strony podczas maksymalnego skrętu w prawo - tylko maksymalnego i tylko w prawą stronę. Dodatkowo zauważyłem, że jeżeli kręcę w prawo maksymalnie z wciśniętym pedałem sprzęgła dźwięk nie występuje. W wypadku skrętu w lewo wszystko w najlepszym porządku. Dodam, że miałem z tamtej strony delikatne luzy na zawieszeniu, ale mechanik powiedział że przez zimę jeszcze na spokojnie można jeździc bez obaw. Co to może być i czy należy się tym przejmować? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegub do wymiany

Czy to jedyna diagnoza? I jak to wygląda na tle finansowym ?
Na pewno przegub, skrec kolami w lewo (latwiej bedzie Ci rzucic okiem jesli nie masz garazu) i zobacz jak wyglada przegub, na pewno wypluty smar i peknieta guma bedzie, wiec rozpoznasz. Finansowo jesli sam ogarniesz to tak 100zł. Edytowane przez enczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville sam przegub trzyma mi z 8 miesiecy. Ale osobiscie polecam od razu dokupic dluzsza gume niz zakladac ta z zestawu bo jest krotka i mnie pp 2 miesiacach pekla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam -lepiej kupić tańszy przegub i dokupić gumę np Lobro i wszystko śmiga jak należy(zakładałem u siebie w B5 przeguby pascala i osłony lobro -zrobiłem ok 100tyś i do czasu sprzedaży było ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić SKFa bądź Lobro. Cena troszeczkę większa przy Lobro, ale na pewno Ci posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z moich B5 zmieniałem właśnie na Lobro - natłuczone 280 000km od wymiany oczywiście  (częste wyjazdy do sąsiadów) i nic zero luzu więc o czymś to świadczy a te SKF'y po 65 000 rozleciały się jak najtańszy zamiennik. Wytasuj raz i zapomnij na jakiś czas !

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...