Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaba iskra


Krzysiek Łuczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że już wiem co jest powodem problemów z innego mojego tematu "Szarpie jak szalony" postanowiłem założyć nowy by lepiej zilustrować problem.

Audi a4 1.8t aeb. Po dwu miesiącach poszukiwań ustaliłem że powodem szarpania jest słaba iskra na pierwszym cylindrze od przodu. Słaba to znaczy, jest regularna ale w porównaniu z innymi cylindrami jest 3x słabsza, wręcz słabo widoczna. Sprawdzałem to odpinając wtyczkę po kolei z każdej cewki i podłączając dodatkową cewkę ze świecą. Dodam że moduł zapłonowy na filtrze powietrza jest nowy a w celu wyeliminowania przewodów robiłem mostek pomiędzy:

a) cewką a plusem z aku.

b )cewką a minusem z aku.

c) cewką a odpowiednim pinem w module zapłonowym.

Dodam że mostki te robiłem nie odłączając oryginalnych przewodów co wg mnie nie powinno mieć wpływu.

Oczywiście nie poprawiło to iskry w żadnej z prób.

Nie sprawdzałem jedynie przewodów pomiędzy ECU a modułem zapłonowym ale skoro iskra jest regularna to wydaje mi się że powinny być w porządku (czy może się mylę??)

Co może być przyczyną?? Może ECU jest uszkodzony albo faktycznie przewody pomiędzy ECU a modułem zapłonowym??

Edytowane przez Krzysiek Łuczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece są nowe ale nie w tym rzecz.

Tak jak pisałem wcześniej na pracującym silniku odpinałem po kolei przewód od cewki i podłączałem inna cewkę ze świecą (mam więcej cewek i świec). Ta "inna cewka ze świecą " dawała ładną iskrę na 3 cylindrach zaś na cylindrze pierwszym od przodu iskra jest 3 razy słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Informacja dla potomnych. Przyczyną słabej iskry na pierwszym cyl. okazał się komputer.  Po wymianie jest ok

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...