Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa oświetlenie po otwarci drzwi tył


uniqque

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, że podobny temat się już przewijał, ale mój jest dość specyficzny.

grzebałem ostatnio w module komfortu ale to nie jest jego wina bo już wszystkie zmiany przywróciłem do fabrycznych.

po otwarciu tylnych prawych drzwi nie zapala mi się światło w środku ani nie zapala się czerwona lampka w drzwiach i nie widać tego na fisie. Jak się mocno przypier***** drzwiami to na jakieś 2-3 razy zadziała.

możecie mi powiedzieć gdzie dokładnie szukać przyczyny? chciałem sprawdzić kable w tej gumie co idzie do drzwi ale nie mogę jej zdjąć zapewne robię to źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem o zamku, ale u mnie objawem jest tylko to światło. Drzwi się zamykają i otwierają bez problemu. centralny ok, szyby elektryczne ok. VAG nie wywala żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Może się okazać że musisz lutować. 

To częsta przypadłość. 

Trzeba wyjąć zamek, i sprawdzić czy nie ma zimnych lutów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok myślałem, że uda się bez rozbierania drzwi bo w garażu mogę drzwi otworzyć tylko do połowy :)

Jesteś wstanie powiedzieć, które kable, elementy czy coś tam jest odpowiedzialny za wskazanie otwartych drzwi, żebym im poświęcił więcej uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zimne luty w zamku, a nie na kablach. Jeszcze mikrostyk sprawdź.

Niestety, ale powielasz wątki i Twój problem wcale nie jest specyficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem, dzisiaj go rozwiałem.

Przede wszystkim sprawdź wiązkę kabli między drzwiami, u mnie przerwany był brązowy (do mikro-styka dochodzą niebieski i brązowy)

Ale oczywiście czytając forum, zdecydowałem się na rozebranie boczka i wyjęcie zamka (4godz) i ale okazało się to całkowicie zbędne z w/w przyczyny.

Jak to nie będzie wiązka to daj znać na prv, podpowiem co dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez to mialem...  urwany kabelek w przelotce kabli w uszczelce gumowej miedzy drzwiami a slupkiem. zdjac gume znalezc kabel połączyc go wszystko ladnie zaizolowac gume wlozyc spowrotem i działa:) robiłem to takze z przednim lewym glosnikiem bo nie gral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetarta była tylko izolacja brązowego kabelka, którą zaizolowałem ale poza tym trzeba było rozbierać zamek. Robiłem to w prawej i lewej strony. Z prawej namęczyłem się z tym zamkiem jak głupi żeby go wyjąć i wsadzić. Natomiast z lewej elegancko poszło 1,5h roboty i z głowy. 

przy okazji może tutaj mi ktoś pomoże mam nadzieje admin będzie wyrozumiały.

 

Okazało się że w moim aucie nie zamontowanych podgrzewanych wkładów lusterek. W kodach ich też nie ma ale instalacja jest.

Kupiłem wkłady zamienniki, podłączyłem i nie działa. Wyczyściłem wtyki zamieniłem kolejność i też nie działa.

Podłączyłem miernik razem z lusterkiem i po włączeniu grzania mam 12v ale po 1-2 min napięcie skacze od 12 do 0v. Wyłączam i włączam grzanie u nie działa.

Odpalam ponownie silnik i sytuacja się powtarza. Maty wyglądają ok i mają około 14-15 ohmow. Błędów na vagu brak.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, uniqque napisał:

Okazało się że w moim aucie nie zamontowanych podgrzewanych wkładów lusterek. W kodach ich też nie ma ale instalacja jest.bcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcab

Bo instalacja jest w standardzie, a grzane wkłady już nie.

50 minut temu, uniqque napisał:

Kupiłem wkłady zamienniki, podłączyłem i nie działa. Wyczyściłem wtyki zamieniłem kolejność i też nie działa.bcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcab

Nie masz kogoś, kto ma ori wkłady? Może to w nich jest problem. Oryginalne wkłady wcale nie są drogie, nie rozumiem kupowania słabych zamienników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam ten sam problem ,raz mi swieci swiatlo od dzwi raz nie, tak samo jak raz pokazuje ze widzi dzwi na fisie a raz sa otwarte i ich nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany codziennie. Wystarczy poszukać i poczytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli masz dokładnie to samo co u mnie. rozbierz drzwi wyciągnij kawałek wiązki zdejmij izolacje i zobaczysz że kable przetarte. ja jak robiłem lewe tylne drzwi to wystarczyło tylko to, ale skoro już miałem je rozebrane to przelutowałem od razu zamek. 

Pamiętajcie o spinkach tapicerki bo łamią się na potęgę. w prawych na 5 połamały się 2 a w lewych 5/5 połamane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...