Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Olej Audi a4b7 2.7 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam pytanie odnoście wymiany oleju w audi a4 b7 2.7 TDI, a mianowicie jaki olej polecacie? Jak ją kupiłem była zalana liqui moly, ale mój wspaniały mechanik zmienił na castrol edge bez konsultacji ze mną. Jak myślicie zostać przy castrolu czy zmienić? Jeśli tak to jaki olej polecacie do tej jednostki?

Opublikowano

To zależy.. jak masz wycięty DPF to oliwa 5W40 z normą VW 505 (dla pompy rotacyjnej)

Jak DPFa nie ma, to np. Motul X-Cess 5W40, Ligiu Moly Diesel Synthoil 5W40 (w różowej butli) lub coś z Valvoline 5W40 z normą 505.

Myślę, że jak zalał Ci Castrol EDGE to nie ma tragedii

PS. Jest specjalny wątek olejowy...

https://a4-klub.pl/topic/9150-all-tdi-jaki-olej-do-tdi/?page=462

 

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano
  • Autor

DPF nie jest wycięty. A np. Liqui Moly TOP TEC 4200? Nada się czy nie ma sensu? Jestem świeży w tych sprawach ale wolałbym nie oszczędzać na takich rzeczach

 

Opublikowano

Motul X-clean+ 5W30 polecam do tej V6 ;)

Opublikowano

Wyjeździj do końca castrola (o ile 507), potem zalej jakikolwiek markowy olej 507 i skróć interwał wymiany.  Jak patrzysz na kasę to kup tańszy olej i wymijaj go częściej, super hiper mega dobry olej i tak nie wytrzyma wiele dłużej.

markowy znaczy: motul, gulf, lm, valvoline .. nowe castrole też są ok.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

co polecacie do 2.7 tdi (fabrycznie bez dpf):

1. LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W40/

2. MOTUL 8100 X-CESS 5W40 5L

3. LIQUI MOLY DIESEL SYNTHOIL HIGH TECH 5W40

?

....swoją drogą kojarzycie "kolegaberlin"

 

-- edit:

nikt/ nic?

Edytowane przez monsoon

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Polecam Valvoline SynPower XL-III C3  5w30

"VW Standard 50400/50700* (can be used where VW 50101, 50200, 50301, 50500, 50300, 50600, 50601 are specified)"

Specyfikacja: http://www.valvolineeurope.com/uploadedFiles/7331.pdf

Fabryka sugerowała 5w30 i taki leję. Koledzy radzą 5w40 hmm...

Opublikowano

Bardzo dobre opinie zbiera  pełen syntetyk MOTUL 8100 X-CESS 5W40  i taki właśnie polecam zalać, zobaczysz jak pracuje na nim silnik oraz czy wszystko jest w porządku, na pewno się sprawdzi jeśli masz auto bez filtra cząstek stałych, ewentualnie droższy Liqui TOP TEC 4100 5W40 .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.