Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana silnika z ALT na inny


_Liquid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, przeglądając forum widzę, że nie jestem osamotniony z problemem brania oleju w silniku ALT. Doczytałem też, że remont w sumie to na niewiele się zdaje. W związku z tym mam pytanie czy istnieje możliwość przekładki na inny silnik bez wielkich problemów i przeogromnych kosztów? Na przykład na 1.8T, aczkolwiek ciekawi mnie jakie inne silniki by w miarę bezproblemowo udałoby się zamontować :) Jest w ogóle jakaś jednostka która nie ma problemów z olejem? Chociażby nawet mocna :D

I jeszcze dopytam; czy te silniki ALT są z natury takie, że biorą olej jak smok  czy jest szansa na trafienie zdrowej jednostki z relatywnie małym przebiegiem?

Edytowane przez _Liquid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, _Liquid said:

Witam serdecznie, przeglądając forum widzę, że nie jestem osamotniony z problemem brania oleju w silniku ALT. Doczytałem też, że remont w sumie to na niewiele się zdaje. W związku z tym mam pytanie czy istnieje możliwość przekładki na inny silnik bez wielkich problemów i przeogromnych kosztów? Na przykład na 1.8T, aczkolwiek ciekawi mnie jakie inne silniki by w miarę bezproblemowo udałoby się zamontować :) Jest w ogóle jakaś jednostka która nie ma problemów z olejem? Chociażby nawet mocna :D

I jeszcze dopytam; czy te silniki ALT są z natury takie, że biorą olej jak smok  czy jest szansa na trafienie zdrowej jednostki z relatywnie małym przebiegiem?

Jeśli sprzedasz ALT, i kupisz coś innego, będzie taniej. Żeby wszystko zagrało musiałbyś musiałbyś kupić słupek + osprzęt + skrzynia i wszystko sprawne. Warto byłoby silnik i skrzynię sprawdzić i naprawić wszystko przed montażem.

Montaż też będzie kosztował sporo. Up to you.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trafisz zdrowego alt, jeden bierze mniej drugi więcej.
są 4 opcje:

1 . dolewasz olej

2. swapujesz 

3. robisz remont

4. sprzedajesz.

 

wybór nie jest prosty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, nie dobrze. Czyli na razie dolewki a niebawem sprzedaż. Jaki więc silnik jest najlepszy pod względem bezawaryjności i nie bierze oleju? Mam na myśli jednostki z A4 B6 i ewentualnie A6 C5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i 4.2 v8 biturbo wsadzić z RS6. Wszystko jest kwestią $$$. Wszystko zależy czego oczekujesz od auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam obecne B6 i następcą będzie albo kolejne B6 albo A6 C5. Oczekiwania to 130-180KM najlepiej dobrze znoszące LPG i bezawaryjne. Już wolę żeby turbina kiedyś padła, wymieniłbym na nową i mam spokój niżeli wieczne problemy z ubytkiem oleju czy inne ciężkie do namierzenia problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...