Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Papiery do gazu


Pavulon84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam gaz w swojej B5, lecz podczas przeprowadzki zgubiłem dokumenty od instalacji. Dodam że lpg zakładał poprzedni właściciel a z nim nie mam kontaktu. Ktoś się  orientuje jak wyrobić duplikaty, gdzie i jakie są koszty. bez tego nie zrobię przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądu nie zrobisz? Od kiedy? Jedziesz na przegląd płacisz chyba coś około 160 zł i tyle. Od kilku lat jeszcze nikt nie prosił mnie o żadne papiery na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeglądu jest potrzebna legalizacja na butle i zawsze powinni to sprawdzać.  Chyba będziesz musiał wymienić butle i wtedy dostaniesz papierek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? nikt kolego nie prosil cie o dokumenty bo w systemie maja  jaka butle i do kiedy wazna masz , :)  kolega pewnie zgubil fakture na montaz a bez tego przegladu nie przejdzie jesli nie było adnotacji w dowodzie

Edytowane przez 15lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeglądu potrzeba jest homologacja zbiornika lpg.

Jak zrobić duplikat homologacji zbiornika lpg możesz przeczytać    http://lpgmasters.pl/duplikaty-zbiornik-lpg/

Jeżeli nie masz wbitego gazu w dowód rejestracyjny to problem jest większy.  Trzeba wyrobić nowe dokumenty na cały montaż instalacji gazowej.

A więc faktura za montaż, homologacja na montaż, homologacja zbiornika gazowego.  To możesz załatwić tylko przez gazownika.

Dobra wiadomość jest taka, że sprawa jest do załatwienia bez problemu. Chociaż w przypadku odtwarzania dokumentów na cały montaż to już jest to pól legalne :).

Takie rzeczy sie robi ale nikt sie tym nie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...