Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8ADR Klekocze na rozgrzanym silniku


wlodziu130594

Rekomendowane odpowiedzi

wysłałem zapytanie do dzika :) wracając do tematu - czy jest szansa że jeśli ciśnienie oleju po wymianie pompy, płukance itd wróci do normy to napinacz łańcucha przestanie klekotać? (klekot był słyszalny na 0,6 bara, na 1bar już nie). zaoszczędziłbym 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wlodziu130594 napisał:

wysłałem zapytanie do dzika :) wracając do tematu - czy jest szansa że jeśli ciśnienie oleju po wymianie pompy, płukance itd wróci do normy to napinacz łańcucha przestanie klekotać? (klekot był słyszalny na 0,6 bara, na 1bar już nie). zaoszczędziłbym 2000zł

na lajta sam bralem od dzika pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie tak na prawdę bo - pokazałeś film na którym widać jak ugina się łańcuch, po wymianie pompy nie wydaje mi się aby napinacz odżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest dużo roboty żeby dostać się do miski? trzeba podnosić silnik/rozkręcać zaawieszenie? różne opinie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jeszcze parę pytań

1. czy sama płukanka LM nie wyczyści smoka? trzeba ściągać miskę? (może durne pytanie ale nie wiem xD )

2. jeśli miska musowo w dół, to czy wyczyszczenie smoka nie wystarczy? (jeśli pompa oleju nie będzie wyglądać na zużytą to czy jednak trzeba kupić nową pompę?)

3. teraz prawie w ogóle nie bierze mi silnik oleju, na 10 000 dolewam może z 0,2-0,3. czy po wyczyszczeniu płukanką i zalaniu nowym 5w40 może wzrosnąć zużycie oleju?

4. czy do mojej michy idzie uszczelka czy "silikon" ? (jak zwykle - jedni piszą A drudzy B  )

5. najbardziej się tego boję - a może to nie pompa jest winna tylko panewki? objawy z tego co wiem podobne

Edytowane przez wlodziu130594
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sama plukanka jakies nagary tam rozpusci ale smoka w 100% nie wyczysci, tam beda kawalki plastiku, sylikon i inne dziwne rzeczy ktore siedza w smoku, miski nie trzeba sciagac przy plukance ale jesli robisz to pierwszy raz w aucie nie wiadomego pochodzenia to warto 1.8, 1.8t maja sklonnosc do osadzania nagarow jesli jezdzily na kiepskim oleju w long life

2. jak zrzucisz mi miske bedziesz widzial co sie tam dzieje, pompe mozna dodatkowo sprawdzic rozebrac czy nie jest przytarta tak jak mowilem to dwie dodatkowe srubki

3.  taki pobor to nie pobór plukanka mogla by zrobic tylko dobrze bo rozpuscila by nagar z pierscieni zgarniajacych

4. jesli masz stalową miske to uszczelka jesli aluminiową sylikon

5. jak masz miske zdjęta mozna sprawdzic panewki bo wszystko jest na wierzchu ale nie robiłbym tego

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz kod silnika?

U mnie w ADR jest uszczelka pod miskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam ADR. teraz pytanie odnośnie czujnika ciśnienia oleju - nigdy nie zaświeciła mi kontrolka na desce o niskim ciśnieniu oleju - jak podpiąłem manometr to wiadomo - cały czas świeciła kontrolka ale dlatego że był niepodpięty. ciśnienie widzziałem na manometrze. dzisiaj kupiłem nowy czujnik ciśnienia na wszelki wypadek, zamontowałem go podpiąłem kabelek tak jak trzeba i dalej nie świeci kontrolka. albo ciśnienie (chociaż słabiutkie) nie jest krytyczne, albo jakieś przewody od czujnika moga być zwalone? (gdy odpiąłem kabelek od czujnika to zaraz kontrolka świeci, po podpięciu - nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak kontrolka się nie świeci to ciśnienie pewnie jest dobre, zajmij się tym napinaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o pompie oleju VAICO? febi/swag trudno dostępne,3 sklepy obdzwoniłem nie mają tylko jakieś tanie zamienniki rzędu 150zł. vaico 395zl gosc mowi ze podobna marka do febi, zgadzacie się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wlodziu130594 napisał:

a co powiecie o pompie oleju VAICO? febi/swag trudno dostępne,3 sklepy obdzwoniłem nie mają tylko jakieś tanie zamienniki rzędu 150zł. vaico 395zl gosc mowi ze podobna marka do febi, zgadzacie się ?

Nie kombinuj, wkladaj tylko sprawdzone tematy nie ja jeden wymienialem pompe na febi i jest spokoj. Napisz do dzik w ogloszeniach komercyjnych ma swoj sklep pro choice i od reki dostaniesz pompe febi ~400zl.

0,2 nie jest cisnieniem krytycznym? :grin: nie mam pytań, cos mi tu nie gra albo nie umiecie mierzyc manometrem albo macie zjebany.. przy 0,2 kontrolka powinna piszczec zdrowo, a panewki obracać się

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem nawet. Będą mieć dopiero we wtorek na stanie. Mój mechanik zabiera się do roboty w pon a ja jestem z podkarpackiego a dzik że Szczecina więc... Xd ale ciężko dostać pompę febi, swag... Musze chyba przez internet kupić byłem w trzech sklepach i nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...