Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8ADR Klekocze na rozgrzanym silniku


wlodziu130594

Rekomendowane odpowiedzi

Włodziu, ja też jestem z Podkarpacia, zamawiam u dzika i na drugi dzień mam kurierem.

Włodziu napisz mi na PW skąd dokładnie jesteś, może uda mi się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą pompy proponuję abyś zalał płukankę to rozpuści cały syf z silnika , jak już będziesz zmieniał pompę to przy okazji miskę z syfu wyczyścisz a później lej 5w40 motula albo Liqui Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, zamierzam tak zrobić, płukankę LM, czyszczenie michy itd. tylko pewny nie jestem rzadkości oleju, wcześniejszy właściciel jeździł na 10W40 i 10W60. dopiero ja zmieniłem na 5w po tym jak zauważyłem że prawie nic nie bierze oleju i że do tego motoru polecany jest full syntetyk. tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem bo przed wymianą oleju nie było takich cyrków z klekotaniem, ciśnieniem oleju itd może to ja rozwaliłem pompę xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat oleju do 1.8, 1.8t na forum był trylion razy omawiany. Olej 5w40 Motul bądź LM jest najbardziej odpowiednim olejem syntetycznym spełniającym normy audi a przy tym ma najlepszy stosunek jakosci do ceny. Brać nie pytać do tego filtr mann/knecht. Nie kombinuj, nie cuduj nie wymyślaj teorii, że na tamtym czy siamtym nie klekotał bo olej to nie lekarstwo dla silnika. 

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmiku z napinaczem oraz po przeczytaniu kolegów komentarzy zgodzę się z faktem że napinacz będzie do wymiany. Widać że bardzo łatwo go wcisnąć. Co do oleju, płukanki i tego całego ciśnienia to mam mętlik w głowie a mianowicie dziwne jest że ciśnienie oleju jest tak niskie a dziwniejsze jest jeszcze to że kontrolka ostrzegawcza się nie pali na zegarach. Nie powiem, taki zestaw jak płukanka, czyszczenie miski, pompa oleju wymiana itp. na pewno nie zaszkodzi silnikowi ale ta sytuacja z ciśnieniem oleju jest podejrzana, a co więcej wydaje mi się że jeśli naprawdę takie byłoby ciśnienie niskie to auto czy zimne czy ciepłe by wariowało, jeden wielki klekot. A kolega w opisie wyraźnie wspomina że klekot występuje tylko na ciepłym silniku, a takie objawy są opisane na wielu forach jako objawy padniętego napinacza łańcucha rozrządu.

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale parę razy jak ktoś się pytał na jakim oleju jeżdżę i gdy odpowiadałem że 5w40 to było niedowierzanie, kpiny i drwiny że 5w tylko dla nowego auto a dla auta 200k + przebieg to już półsyntetyk i że "co Ty robisz?!  do takiego starego auta tylko 10w!" itd itd...  to całe bajanie że do starego auta gęsty olej to o d*pę rozbić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::facepalm::facepalm: To że do silnika po 200 tys wlewamy semi a po 300tyś mineral to mit! Wychodzą kwiatki jak bardzo zacofane są niektóre warsztaty gdzie mechanika skończyła się na polonezie i maluchu.

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pewności zmierzę ciśnienie jeszcze innym manometrem. albo kupię nowy albo pojadę do serwisu żeby mi zmierzyli, bo na jednym jak wskazuje 0,2 to jest podejrzana sprawa..

co myślicie o tym sklepie : http://google.plczesc/pompa-oleju-febi-bilstein-19416,audi,a4-8d2-b5-1994-11-2001-09,1-8-125km,5-253-4614-100492-0-101-19416.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wlodziu130594 napisał:

dla pewności zmierzę ciśnienie jeszcze innym manometrem. albo kupię nowy albo pojadę do serwisu żeby mi zmierzyli, bo na jednym jak wskazuje 0,2 to jest podejrzana sprawa..

Dobry pomysł :thumbup1: Lepiej mieć pewność co do ciśnienia. Fakt... podejrzana sprawa..

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się jutro kupić pompę febi/swag w rzeszowie, ale jeśli nie znajdę, to co myslicie o tych dwóch linkach z Krakowa? :

http://google.plczesc/pompa-oleju-febi-bilstein-19416,audi,a4-8d2-b5-1994-11-2001-09,1-8-125km,5-253-4614-100492-0-101-19416.html

http://autowanda.pl/?page=catalog/product&cat[cat]=c19b2b5&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=3e2&cat[cve]=14eb&cat[art]=8920a&cat[atg]=10abccc&offset=0&sort=1

potrzebuję tą pompę na już, a dzik mowil że będzie ją miał na stanie pon-wt, zanim dojdzie do podkarpacia... te sklepy internetowe które podałem są zaufane? i czemu drugi link jest taki tani!? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załatwione, zamówiłem na iparts pompę febi 433zł jutro ma być u mnie, nowy motul5w40 5l, płukankę chciałem LM ale mieli motula też to wziąłem (chyba tak samo czyści jak LM,nie?), filtr knecht. chciałem uszczelkę w silikonie kupić (bo mam alu miskę sprawdzałem) to chciał mi dać co już mam w domu - czerwony silikon typ 650 to nie brałem. na prawdę ten silikon się nadaję pod miskę? raptem 10złociszy tylko kosztuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc co się stało: kupiłem tego victora reinza, ale mechanik dzwonił że pomimo że jest miska amelinowa to idzie uszczelka (już zamówiłem). druga sprawa - starte panewki korbowodowe (główne ok).

jutro się dowiem jaki nadwymiar i trzeba zamówić komplet. troche się przestraszyłem na początku ale patrzę, w IC komplet 60zł , mechanik mówił że skoro miska ściągnięta to nie dużo roboty z wymianą panewek :) a będzie spokój już z tym. jutro ciąg dalszy reperowania audicy

ps. co do firmy panewek - jaką polecacie? jak już naprawiać to solidnie :)

Edytowane przez wlodziu130594
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wlodziu130594 napisał:

a więc co się stało: kupiłem tego victora reinza, ale mechanik dzwonił że pomimo że jest miska amelinowa to idzie uszczelka (już zamówiłem)

nie idzie :facepalm: uszczelka jest do stalowych misek, niech da sam sylikon i nie pierd...

16 minut temu, wlodziu130594 napisał:

ps. co do firmy panewek - jaką polecacie? jak już naprawiać to solidnie :)

glyco, kolbenschmidt

16 minut temu, wlodziu130594 napisał:

druga sprawa - starte panewki korbowodowe (główne ok).

a wał jak wygląda??

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nic nie mówił na temat wału. on swoje wie gdyby był wał w złym stanie to by powiedział. a co do uszczelki - skoro była uszczelka niech będzie uszczelka zrobie tak jak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...