Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8ADR Klekocze na rozgrzanym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

no to skąd się wzięła tam uszczelka? czy poprzedni właściciel był takim kretynem że skoro nie było uszczelki to postanowił ją tam wpieprzyć?

Opublikowano

Raczej był

Opublikowano
  • Autor

kupiłem dziś panewki kolbenschmidt, 57zł komplet. wał w porządku bez rys podobno. sam widziałem miskę i smoka - wcale taki zasyfiony nie był. spodziewałem się że będą grudy, silikony, syfy, a on w normalnym używanym stanie. jutro mechanik będzie rozkręcał starą pompę żeby sprawdzić czy jest zużyta. szkoda by było jeśli byłaby sprawna i 400zl poszło na darmo. tak czy inaczej - jutro auto powinno wyjechać z naprawy na polskie drogi :)

Opublikowano

A co z napinaczem ? wymieniłeś ? 

Opublikowano
  • Autor

Niee, najpierw trzeba ogarnąć problem z ciśnieniem. mam nadzieję że napinacz nie będzie do wymiany i przestanie klekotac. 

Opublikowano
14 godzin temu, wlodziu130594 napisał:

jutro mechanik będzie rozkręcał starą pompę żeby sprawdzić czy jest zużyta.

wkladajcie nową pompe a tamtą zostawta w spokoju swoje kilometry już przejechała... 

Edytowane przez uszol

Opublikowano

.

 

Edytowane przez TomOskroba

Opublikowano
  • Autor

auto gotowe ;d i słychać na wstępie jak silnik ciszej pracuje :D nie ma tego metalicznego podźwięku, ładnie go słychać ; ) muszę jeszcze trochę pojeździć sprawdzić parę razy czy napinacz się uspokoił ale póki co nie klekocze nic

Opublikowano

No i uśmiech na twarzy najważniejszy

Opublikowano
  • Autor

rozkręciłem sam pompę, nie widać jakichś śladów zużycia, mogę się mylić nie jestem doświadczony. raz na jakieś 20 przekręceń słychać delikatny rzegot i minimalnie się zacinają te zębatki, coś takiego jakby był piach/kamyczek pomiędzy nimi. wrzucę fotki niech się doświadczeni wypowiedzą. ma znaczek audi, więc albo była wymieniana kiedyś na ori albo ta pompa ma już prawie 20 lat xd

ps. gdy wyłożyłem tą zębatkę jedną i próbowałem kręcić palcem tą drugą zębatkę to szła o wiele ciężej i co chwilę się blokowała o tą podstawkę tam na dole (czerwone kółko), ale tak jak mówię - nie weim czy tak powinno być czy nie :)

 

IMG_20170127_213919.jpg

IMG_20170127_213947.jpg

IMG_20170127_214018.jpg

IMG_20170127_214100.jpg

IMG_20170127_214136.jpg

dla pewności podpiąłem jeszcze raz manometr, wolę być pewny. pierwszy start, 3.8bara, utrzymywało się tak z 5minut (3,6-3.8 ), później zaczęło powoli spadac wraz ze wzrostem temp. silnika, po 10minutach i ok. 70st pokazywało 2.2 bara. 75st - 2bary, 85st - 1,8bar. doszło do 90 i wskazywało cały czas 1.5 bara, przy dodawaniu gazu ładnie się podnosiła wskazówka w zależności od obrotów silnika. przejechałem się parę km, a tam na 900 rpm 1bar równy i stoi. druga osoba trzymała na 2k rpm - 2,5bara, 3krpm - 3,5 bara. (swoją drogą, nie za mało?)

później ciągle na jałowych był 1bar, ani mniej ani więcej, przynajmniej nie klekotał napinacz. zauważyłem że wskazówka z łatwością podnosi się do 3,5bara, ale później praktycznie stoi w miejscu. na dosłownie 2 sekundy przycisnąłem do odcinki i wskazywał ledwo 4bary.

czy tak powinno być? czy na jałowych nie powinno być min 1.3, 1.4 bara, a na 3000obr 4-6 bara? przecież wymieniłem pompę, panewki, robiona płukanka, zalany świeżutki motul 5w40 xcess..

fakt - ciśnienie ani razu nie spadło poniżej 1bar tak jak przed wymianą pompy i silnik ładnie działa, ciszej. ale to ciśnienie jest prawidłowe?

Opublikowano
  • Autor

Proszę o pomoc,  czy takie ciśnienie jest już w porządku a jeśli nie to co jeszcze robić? 

Opublikowano

Jak to możliwe, że przy 1 barze nie świeciła się kontrolka?

Ori czujnik ma ciśnienie od 1,2 do 1,6.

Opublikowano
  • Autor

Właśnie mam zamiennik czujnik, bo na ori mi nie swiecila kontrolka a miałem ciśnienie rzędu 0.2, 0.8... Wiec myślałem że czujnik zwalony kupiłem nowy dopiero potem wyczytalem że jak czujnik tylko ori. Kupię ori, ale co jest!? Nowa pompa panewki płukanie było nowy olej... Czemu nie ma większego ciśnienia? Bo chyba że to jest wystarczające 

Opublikowano

Zmierz jeszcze raz innym manometrem, 1bar to chyba delikatnie za mało, powinno być przynajmniej te 1.2-1.3 na biegu jałowym.

Jak będziesz miał sprawny ori czujnik to na pewno będzie się paliła kontrolka przy ciśnieniu 1 bar.

Opublikowano

Jak jest cisza po rozgrzaniu oleju na jałowym to sobie nie zawracaj głowy, jeździć i kontrolować niech sie panewki ułożą, wtedy jest szansa ze cisnienie skoczy.

Panewki nominalne czy nadwymiar?

Grzesiek nie jestem pewny ale czy czujnik nie piszczy ponizej 0,8bara?

Edytowane przez uszol

Opublikowano
  • Autor

panewki nominał. ps ja słyszałem raz ze piszczy poniżej 0,6 :D

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.