Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 18 - da się na tym komfortowo jeździć?


Tezeusz30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie do tej pory przez rok jeździłem na śmiesznie wyglądających 16-kach (nie było czasu poszukać). Teraz jest czas aby coś znaleźć i wyszukanym sobie: Alufelgi AUDI 18" Oryginalne
Rozstaw śrub : 5 x 112
Średnica felg : 18 cali
ET : 29
Szerokość felg : 8,5 cala
Średnica piasty : 66,5 mm  

Średnica piasty mi trochę nie pasuje czy aby nie powinna być 66,6 ?? :)

Panowie  pytanie nr 1 - jak będą wyglądały takie koła i czy bedą pasowały oraz czy znacząco pogorszy mi się komfort jazdy. 

Pytanie nr 2 jaki rozmiar opon dobrać do takich felg ? 245x40x18 tak jest chyba zalecane fabrycznie.

Moje autko to a4 b8 avant po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rrrudy25 dlaczego akurat taką szerokość opony?

Co wybrać co wybrać komfort czy wygląd jak tu żyć z takimi dylematem:(

To może 17 tki i wygląd będzie lepszy niż 16 a i komfort nie spadnie...takie pośrednie rozwiązanie :) no i taniej będzie. :)

Trochę mi się zdublował temat..przepraszam pisze z telefonu a i dawno tu nie urzędowałem, prosiłbym więc admina o usunięcie dubli tematu bez reprymendy dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 miesiące temu zmieniłem 16' na 18' w B6 Avant. Różnica w komforcie moim zdaniem znikoma chociaż większe nierówności na drodze deczko bardziej czuć. Auto wygląda o niebo lepiej niż na 16. Przydałoby się troszkę opuścić zawieszenie ale tym zajmę się w przyszłym miesiącu.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekonałeś... jakie opony ja upieram się przy tych 245x40 sugerowany rozmiar przez producenta nie chce zbyt niskich profili. 225x40 może być zbyt niski profil.  No i ta piasta..zastanawia mnie dlaczego jest 6.5 zamiast 6.6 niby oryginały.. druga sprawa cena... kosztują tylko 2500. Używki ale to jedne z najnowszych wzorów tak mi się wydaje na nowych q7 widziałem ten wzór. Więc trochę za tanio. Boję się czy aby nie po jakiś przejściach..nówki po 5-7 tys. W sklepach internetowych.

Edytowane przez Tezeusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opony 225/40
Przed zakupem w miarę możliwości sprawdź felgi. Zerknij czy nie ma widocznych pęknięć oraz śladów po spawaniu. Fajnie jakbyś mógł je przed zakupem wrzucić na maszynkę do wyważania kół, wtedy zobaczyłbyś czy nie biją na boki.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zime i na lato(na razie ;)) 225/40 nie widzę problemu przy tych 245 bedziesz miał oponke ładnie na równo z felga
Przy 18' koniecznie musis deczko obniżyć bolid np eibahami -30 albo h&r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie uda się ich sprawdzić są zlokalizowane koło Olsztyna a ja jestem z okolic RadomskRadomska Częstochowy.. więc zasada kto nie ryzykuje...:) hehe

RR rudy 25 przecież wersja Allroad w modzie ostatnio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego proponują ci użytkownicy b6 opony 225/40 do b8, raczej powinny być 245/40, 225 będzie troszkę głupio wyglądać w b8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego proponują ci użytkownicy b6 opony 225/40 do b8, raczej powinny być 245/40, 225 będzie troszkę głupio wyglądać w b8 [emoji6]


W momencie "chwalenia" się moimi 225/40 faktycznie zapomniałem, że kolega pytał o felgi do B8 ;)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą 245x40x18 teraz pytanie jakie..szkoda mi trochę kasy na premium więc może jakieś uniroyale lub hancock.. zawsze trochę tańsze od tych z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniroyale nie są złe, hankook to też nie doceniana firma a np audi wypuszcza je w nowych sportowych modelach typu tts, nowych a4 b9 , oczywiście modele opon EVO 1 itd, sam użytkuje na jednym z moich kompletów felg hankook EVO2 i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezmę te hankooki znalazłem po 402 zł sztuka (dosyć dobre opinie maja) uniroyale mówią że trochę za miękkie boki mają i na zakrętach lubi pływać auto..no i powyżej 140 z powodu tej miękkości nie jest najlepiej  też myślałem o tych EVO 2

 

Hehe...właśnie patrzę a dzisiaj już po 413 zł..ceny rosną jak paliwo.. codziennie inna stawka..

...ale i tak muszę poczekać na felgi jak przyjdą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam dylemat co Tezeusz 30...ja się zdecydowałem na zakup opon (i felg) do mojej A4 B8 w rozmiarze 225/45 R18, miałem dotychczas 245/40 R18 ale po drogach  którymi jeżdżę na co dzień nie da się na 245/40R18 w lecie..

Dlaczego taki rozmiar.. jechałem u znajomego A4 B8 w tym rozmiarze 225/45r18 i jedzie się tak samo jak 225/50 R17 (które to opony i felgi mam a zimę u siebie)...

Jeśli chodzi o opony proponuję z tych dwóch co wyżej podawaliście to  hankook, ( znajomi na takich jeżdża i bardzo chwalą) a może zwróćcie uwagę też na nokiany....jak dojdzie do skutku mój zakup felg w rozmiarze 7,5" R18 na te opony 225/45R18 to kupuję opony NOKIAN zLine.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły....mają sporo elementów korodujących  od wewnętrznej strony...jedna malowana od zewnątrz nie na całości...raczej tak jakby na pewnym odcinku.

 

Edytowane przez Tezeusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maciej12312 napisał:

Nokian Zline bardzo dobre oponki, znajomy ma i naprawde nie narzeka

Tak wiem....zastanawiam sie nad nimi tylko jak sprzedam swoje felgi 18" to wtedy kupie opony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam innw pytanie - jak a4 polift bedzie wygladac na 18 cali ale auto bez gleby - nie chce obnizac samochodu poniewaz duzo jezdze i komfort tez jest dla mnie wazny. Warto ist w ten temat? Nie chce aby auto stalo jak koza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2017 o 00:02, car_diag_cork napisał:

Jakieś 2 miesiące temu zmieniłem 16' na 18' w B6 Avant. Różnica w komforcie moim zdaniem znikoma chociaż większe nierówności na drodze deczko bardziej czuć. Auto wygląda o niebo lepiej niż na 16. Przydałoby się troszkę opuścić zawieszenie ale tym zajmę się w przyszłym miesiącu.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

Witam,

Mógłyś wrzucić fotkę, jak prezentuje się twoja furka na tych 18". Też mam avanta b6 i chce kupić 18 tki na letnie od RS6.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...