Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana płynu wspomagania


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zmienić płyn do wspomagania, pytanie jak to zrobić ?

1.Spuścić z zbiorniczka.

2. Rozpiąć te dwa węże (zlać z nich płyn).

3. Ktoś wchodzi do środka, kręci do oporu w prawo i lewo, na rozpiętych wężach. (Teraz którym ucieknie płyn ? Tam gdzie wchodzi ten grubszy, czy ten cienki.)

4. Silnik oczywiście zgaszony ?

I jak to napełnić aby nie zapowietrzyć, pospinać węże lać i uzupełniać tylko, odpalić silnik przy zapełnianiu ? Ile potrzebuję nowego płynu 1l czy lepiej kupić 2l, myślę o płynie z ASO 1l=50zł/brutto, czy płyn z ASO nie ma sensu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy tylko u góry (przy zbiorniczku) odpiąć ten bardziej cienki wąż ? Czy coś przeoczyłem, jak tak to dość banalna ta wymiana ... A nie ten cienki ma chyba wygięty w górę ... Skąd ma ten wężyk co przelewa płyn ? By mógł to ktoś opisać w języku Polskim ?

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczepiasz przy pompie i ją wypinasz wylewasz płyn i wlewasz nowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 litr może być za mało.

Ja się zwykle wyrabiam max. 1,3/ 1,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zamówiłem 2l zobaczymy co tam wypłynie - bo zauważyłem różnice pomiędzy kumpla ADRem a moją, te same koła a u niego palcem można kręcić, a teraz wrzuciłem 18 to juz w ogóle :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko - ściągam przewód ten pierwszy od grodzi - wylewam stary ze zbiorniczka- i kręcąc kołami w obie strony to płyn z tego węża będzie sie przelewał?  na video mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że nikt o tym nie pisał ale czy przy wymianie płynu ma znaczenie to czy silnik jest zimny czy rozgrzany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrec cały zbiornik umyj go zaslep powrot w zbiorniczku  tj ten przewod z zmagla tak jak piszesz 1 szy od grodzi.

Nastepnie przykrec zbiorniczek do niego podepnij przewod od zasilania tj zbiorniczek pompa.

Przewod powrotny z magla do zbiorniczka wloz do butelki.

Podnies auto tj caly przod i dolej plynu do zbiorniczka nastepnie krec kiera ibtak az plyn bedzie zlatywal taki sam jak jak wlewasz tzn kolor.

Podepnij powrot do zbiorniczka dolej do stanu,odpal auto i krec kiera az przestanie sie pietrzyc w zbiorniczku to tyle.

Max pol godz roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesz82 

Bardzo ładnie opisane , właśnie zamierzam zmienić pompę na oryginalną używkę no i wymienić płyn na zielony bo mam żółty. Mam jeszcze pytanie czy pompa mogła ,,dostać,, od tego żółtego płynu/oleju ? Acha auto to A4 B5 1.8 adr przed lift. Tzn wspomaganie działa lekko ale rzęży czy jak to nazwać, głośno pracuje pompa a jak złapie wąż przy zbiorniczku to czuję jak ,,wibruje,, i to dość mocno. Pompa hałasuje nawet na wolnych obrotach bez kręcenia kierownicą. 

Może ktoś się wypowie czy to na pewno pompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pawrut90 napisał:

Czy wystarczy zmienić sam olej?

Czasem wystarcza.

Zielony płyn mineralny w trakcie eksploatacji traci swoją barwę i staje się żółty.

Pompy czasem słychać jak za małe ciśnienie w układzie może gdzieś w przewodach lub na zaworze zwrotnym przy maglownicy się przytyka.

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę już mam kupioną, używkę ponoć sprawna, olej też już mam 3L febi zielony. Co radzisz KINIAM ? Od czego zacząć bo jutro mam zamiar to ogarnąć  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pyt. Można jakoś sprawdzić pompę mając ją w rękach . Sorki za tyle pytań ale chęci mam duże i wolę wszystko sam robić :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...