haldex

Reputacja

1. haldex

Dziwny klimatronik

To wygląda na climatronic włoskiej marki Diavia. Tu na forum jest kilka tematów z tym hasłem, wyszukaj sobie i ogólnie googluj w sieci. Takie panele spotykane w audi 80, 100, A4 i jakichś starych VW. Generalnie ogarnij też dlaczego masz ten panel a nie klasyczny, auto z Włoch a może dokładana klima, panel.
  2. Wymieniając same radio na porządne nie ori warto wymienić głośniki, różnica w jakości będzie spora. Concert Gold komponuje się z deską i bezproblemowe podłączenie plug & play. Wkładasz i gotowe. Gold z usb zagra jak ze zmieniarki cd. Oczywiście jakość plików mp3 też ma znaczenie. Jeśli ori głośniki się już sypią to lepiej nowe radio i głośniki.
  3. @Kebson Udało Ci się jednak dostać sama sprężynkę?
  4. Oczywiście, że to możliwe. Chorus i Concert to plug&play i można spokojnie podmienić. We wlepce w bagażniku jest kod jakie radio było w oryginale i czy była zmieniarka. Jeśli Cię to interesuje możesz sprawdzić.
  5. Żeby zobaczyć czy wtyczka głośników jest podłączona to nie ma innej możliwości jak tylko zdjąć boczek.
  6. Lewy górny przycisk załącza klimę i ustawia maksymalny nadmuch na przednią szybę w celu osuszenia lub odszronienia. Prawy górny ze strzałką tylko załącza nadmuch na szybę.
  7. Samej sprężynki raczej nie dostaniesz ale możesz po prostu kupić używaną całą klamkę ze sprawną sprężynką i ją przełożyć. Koszt kilku do kilkunastu złotych na szrotach. Tylko szukaj z tej samej strony auta której potrzebujesz bo z przeciwnej strony się różnią i nie będą pasować.
  8. Hey W okolicach Lublina kolega Galleto robi cuda z diagnostyką, remapami silników, serwisem elektroniki w audi i nie tylko. Napisz czy zadzwoń do niego a możliwe, że będzie w stanie Ci pomóc.
  9. @xzcasd Zgubił się pilot fabryczny czy od dokładanej centralki? Jeśli dokładanej to wkładasz tak jak była stara a jak fabryczny to zgodnie z opisem w wątku. Masa jest zaznaczona jako nr2 na fotce a plusa bierzesz z którejś śruby stałego plusa, widać je powyżej nr5 na fotce. Foty instrukcji się nie wyświetlają.
  10. Oczywiście możesz wymienić. Masz mały wieloklin 17mm więc jeśli zdobędziesz też z małym to pasuje od razu np. taka a jeśli z dużym 26mm od nowszych modeli to potrzebujesz przejściówki. Druga sprawa to wtyczki, muszą pasować więc zwróć na to uwagę bo czasem trzeba rezać. Trochę zabawy jest więc poczytaj. Tutaj masz przykładowy wątek, mnóstwo informacji.
  11. Możesz też kupić centralkę z pilotem uniwersalną w cenie do max 100zł i podłączyć do centralnego. Opisy podłączenia do znalezienia na forum.
  12. Zdaje się, że nikt o tym nie pisał ale czy przy wymianie płynu ma znaczenie to czy silnik jest zimny czy rozgrzany?
  13. haldex

Centralny Zamek

Zamek bagażnika ma blokadę która powoduje, że pozostaje zamknięty gdy otwierasz samochód z drzwi. Włączasz ją przekręcając kluczyk klapy w prawo z położenia pionowego w poziomy o 90 stopni. Może tu tkwi Twój problem bo jeśli nie to jest to jakiś elektryczny.
  14. Hello wszyscy użytkownicy audi. Czytam intensywnie forum od jakiegoś czasu i generalnie jestem pod wrażeniem zaangażowania ludzi i ilości wiedzy tu zawartej. Dołączam do społeczności i pozdrawiam użytkowników z Lubelszczyzny.