Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

słaby docisk wycieraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, mam taki nietypowy problem ze zbyt małą siłą docisku wycieraczek do szyby przedniej. Myślałem że to już wyrobione pióra (te gumowe) i kupiłem nowe. Niestety to wina piór tylko widocznie ramion. Nie wyciera dokładnie w miejscu gdzie wczepia się pióro do ramienia w dolnej części szyby. Dalej jest już ok. Moje pytanie czy można jakoś wyregulować siłę docisku na tej sprężynie? Problem dotyczy strony kierowcy, od pasażera jest ok.

Opublikowano

Ciezko bedzie cos z tym zrobic, najlepiej wymienic ramie 

Opublikowano

Nie da się wyregulowac, zuzyta sprężyna. Miałem to samo, dociskalem ręcznie ramię kierowcy aż raz mi się wysmyklo i uderzając pękła szyba. Pakuj ramiona z areo, cichutko chodzą i pięknie zbierają

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

tak się składa że mam te z b7 z mocowaniem z4. No nic, trzeba wymienić.

Opublikowano

w b7  byl juz tylko nowe ramiona montowane ktore dobrze dociskaly, wiec nie wiem czemu u Ciebie jest stary typ?

Opublikowano
  • Autor

Widzisz, te płaskie wycieraczki mają to do siebie, że najwięcej siły trzeba użyć właśnie na ich środku. Nowe dosyć mocno "sprężynują" ale i tak ramie powinno sobie dać radę.

Wykręce je i spróbuje delikatnie wygiąć mniej więcej w połowie. Zobaczymy czy pomoże.

Od początku jak kupiłem B6 miałem te ramiona i zawsze zimą był problem tylko w tym jednym miejscu czyli dolna część szyby w miejscu gdzie jest środek wycieraczki.

 

Taki jeszcze pytanie, czy w każdej B6 jest "oczko" w dolnym rogu na nr VIN?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Poradziłem sobie z problemem:
Pogdiąłem metalowy element który naciąga sprężyne (w kształcie litery "C", odpowiada za docisk) i teraz jest OK - koszt 0 zł
Jedyny problem był ze zdjęciem wycieraczki, musiałem użyć ściągacza.

Temat do zamknięcia.

Opublikowano

Miałem u siebie to samo, zrobiłem identycznie i pomogło, do tego rozruszałem i zakonserwowałem tą "ośkę" na której odchyla się ramię.

Opublikowano
Dnia 14.02.2017 o 10:54, aiwer napisał:

Poradziłem sobie z problemem:
Pogdiąłem metalowy element który naciąga sprężyne (w kształcie litery "C", odpowiada za docisk) i teraz jest OK - koszt 0 zł
Jedyny problem był ze zdjęciem wycieraczki, musiałem użyć ściągacza.

Temat do zamknięcia.

Rozumiem, że mówisz o areo.  Mógłbyś zrobić foto i wskazać co i jak podgiales ? 

Opublikowano
  • Autor

ae2fd6994eeff638542b280ee916a0d9.jpgbc9ec5cb61d2a077868047d2d03f9b13.jpg

To ten element co trzyma sprężynę. Janto podgiąłem taka żabka regulowana.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.