Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czujnik zużucia klocków


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki czujnik w a4 z 1998 roku 1.8 125 KM?

Od niedawna słyszę delikatne tarcie przy słabym hamowaniu zaraz przy starcie potem jest ok. Jeżeli nie mam czujnika to czas pewnie odwiedzić sklep motoryzacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak słychac tarcie (a nie masz czujników i nie świeci sie kontrolka) to czas najwyższy jak to mówisz "odwiedzić sklep motoryzacyjny" a nawet warsztat.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie oznacza to ze sa zuzyte. mi rowniez lekko trza i piszcza przy pierwszych 2 hamowaniach a klocki sa prawie nowe. wymienial je jeszcze poprzedni wlascicil i nie maja jeszcze za soba 20tkm. pewnie troche zaoszczedzil na jakosci. dlatego na wiosne jak bede malowal zaciski przy okazji je wymienie. a co to czujnikow to napewno je masz. bodajze juz na przelomie 80/90 lat prwkie kazdy samochod takie posiadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak wygląda kontrolka od zużycia klocków czy to taki prostokąt, czerwony z wykrzyknikiem??

Wystarczy popatrzeć w tym samym dziale, bądź użyć szukaczki, eh

Pozwole użyć zdjęcie

czujnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma czujnika zużycia klocków można w prosty sposób to zmienić? Można odpowiednie klocki "gdzieś" podpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma czujnika zużycia klocków można w prosty sposób to zmienić? Można odpowiednie klocki "gdzieś" podpiąć?

Chyba nie bo czujnik jest w klocku a do niego musi dojść instalacja z auta

Jeżeli nie masz fabrycznie to raczej zapomnij o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki czujnik w a4 z 1998 roku 1.8 125 KM?

Od niedawna słyszę delikatne tarcie przy słabym hamowaniu zaraz przy starcie potem jest ok. Jeżeli nie mam czujnika to czas pewnie odwiedzić sklep motoryzacyjny.

Kolego trzeba podnieśc autko i zobaczyć co sie ma. Jeżeli miałbyś z tym problem to jakoś fotkę zapodaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...