Skocz do zawartości
IGNOROWANY

elektryka / brak napięcia w bezpiecznikach-Pilne!


martinus777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Panowie jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość mam nadzieje że pisze w dobrym  wątku . Mam problem z elektryką w swojej B5   1.8T   problem polega na tym że nie mam napięcia w półowie bezpieczników . Jadąc drogą pewnego dnia auto zgasło podczas jazdy i nie dało rady go odpalić  - dziwne ;/   po sprawdzeniu  bezpieczników  wszystkie są sprawne ale w półowie nie ma prądu (sprawdzane próbnikiem napięcia)  instalacja nie jest spalona nie czuć izolacji topiącej się , przekazniki też wyglądają ok .  Główne bezpieczniki są też wporządku . Instalacja od stacyjki też wygląda ok stacyjka chodzi ,wymieniłem w niej kostke ale nic to nie dało . Wszystkie wtyczki za komputerem od strony kierowcy i pasażera sprawdziłem i są ok żadna sie nie wypieła ani nie przepaliła jedynie pod wykładziną nie patrzyłem .  auto było podpinane pod komputer i nic nie wykazało jakiś tam był jeden błąd ale został skasowany auto mimo to dalej nie odpala .  Masa od aku też sprawdzona i nic to nie dało akumulator jest ok  rozrusznik kręci jak wariat .  Brakuje mi już pomysłów  i zanim zacznę rozpinać instalacje elektryczną pytam was co by mogło być ??? może ktoś miał podobną sytuacje . Odnośnie bezpieczników nie mam napięcia od sterownika silnika oraz pompy paliwa i innych głupot ale te są najważniejsze (na kostce od pompy paliwa też niema napięcia sprawdzałem dla pewności) .  Jakieś pomysły ???? :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie zalana puszka z przekaźnikami.   Możliwe że padł od pompki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek70   -   Główna skrzynka z przekaznikami nie jest ani zalana , oszroniona czy też mokra wszystko jest suche sprawdzałem przekaznik od pompy paliwa i jest OK .

Alfi  -  Tam gdzie mam komputer nie mam żadnych przekazników tylko komputer i wiązka elektryczna która idzie  już do środka pod deskę .  

badyl kolego tam napięcia nie sprawdzałem akurat jutro zobaczę i dam znać ;)  mam taką samą właśnie skrzynkę jaką ty tu pokazałeś  tylko na końcu mam 214 przek. (jeśli dobrze pamiętam od pompy paliwa) ja nie mam tego paska z numerami bo mi się odkleił a za co odpowiada 75X ?? bo tam nic nie idzie przecież :) 

pierwszy przekaznik wymieniałem bo strzelał ale jest on od nawiewu/climatronika więc nic mi to nie pomogło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynka jest z nowszego modelu i może się różnić. Chodzi o zacisk z kablami w kolorze czarno-żółtym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badyl     sprawdziłem dzisiaj  ten 75X i mam prąd na nim po przekręceniu stacyjki .  Zrobiłem nawet dzisiaj test podłączyłem osobne zasilanie pod przekaznik od pompy paliwa i prąd się pokazał na bezpieczniku pompy i sterowniku silnika ale  z kolei nie było na wtyczce od pompy paliwa nic  . Macie jakieś pomysły jeszcze ??? :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny dość gruby kabel od stacyjki. Sprawdź jego drogę do bezpieczników. Może ma jakiś alarm, ukryty wyłącznik albo przerwę na połączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy  audi naprawione dziękuje za porady i zainteresowanie tematem  usterka była dziwna , samochód został podłączony pod VAG-a i wykazało błąd napięcia  komunikat został skasowany  a druga przyczyna to pompa paliwa się zawieszała i raz chodziła a raz nie  w elektryce natomiast przekaznik od pompy paliwa nie miał prądu bo prąd pokazywał się dopiero wtedy gdy auto kręciło rozrusznikiem i podczas kręcenia dawało napięcie na kostke od pompy paliwowej  ten typ tak ma poprostu . Dziękuje za pomoc i prosze o zamknięcie tematu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...