Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Po wymianie turbo, olej w wydechu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Pacjent a4 b6 2001r. 1.9 tdi 130KM. Mechanik stwierdził pocenie się turbiny w dolocie i zlecił regeneracje turbo. Regeneracja zrobiona była u Turbo Bogdana w Mielcu, wymienione koło kompresji plus uszczelnienia turbiny i bez wiekszych luzow. Po założeniu turbiny do samochodu objawą była choroba wsieklego diesla, auto samo wkrecalo sie na obroty plus z wydechu wylatywal olej. Turbina zostala odeslana do sprawdzenia ponownego, zaklad nie stwierdzil zadnych uszkodzen badz zaniedban przy regeneracji i w tym czasie przyslali druga inna po regeneracji. Po zalozeniu nie i jezdzie probnej wszystko wskazywalo na to ze jest tak jak byc powinno. Samochód przejechał ok 100km i zaswiecila sie kontrolka od oleju. Po chwilowym postoju i sprawdzeniu poziomu bagnet byl suchy. Weszło 1.5 L oleju i z okolic wydechu zaczal leciec znowu olej.

Co moze byc tego przyczyna? Dwie sprezarki wadliwie naprawione czy zwrocic uwage na cos innego?

Opublikowano

kumpel w passacie 1.9tdi 130 robiła regeneracje turbo, po załozeniu zregenerowanej, chmura dymu za autem,poszła na gwaracje, wysłai inna i znów to samo, oddali mu kase i turbo, kolejna regeneracje robił w innym zakąłdzie i chodzi pieknie

Opublikowano

Może też byc wina odmy, odma może puszczac olej i idzie w turbo i do wydechu, ja u siebie własnie testuje odme bo też oleju ubywa, ale nie aż w takich ilościach. 

 

Opublikowano
Dnia 31.01.2017 o 17:31, zelek2012 napisał:

Może też byc wina odmy, odma może puszczac olej i idzie w turbo i do wydechu, ja u siebie własnie testuje odme bo też oleju ubywa, ale nie aż w takich ilościach. 

 

Jeśli separator jest uszkodzony i puszcza olej z odmy, to olej ten znajdowałby się w dolocie a nie w wydechu. Jeśli olej jest w wydechu to świadczyłoby o tym że obydwie sprężarki były uszkodzone lub jest niedrożność przewodu odprowadzającego olej ze sprężarki.

Opublikowano
3 minuty temu, romand24 napisał:

Jeśli separator jest uszkodzony i puszcza olej z odmy, to olej ten znajdowałby się w dolocie a nie w wydechu. Jeśli olej jest w wydechu to świadczyłoby o tym że obydwie sprężarki były uszkodzone lub jest niedrożność przewodu odprowadzającego olej ze sprężarki.

A powiedz mi jezeli odma puszcza to auto bedzie kopcić na czarno przy dodawaniu gazu i bedzie śmierdziało z tłumika? bo ja mam takie objawy, oleju ubywa i tak włąsnie zacząłem kombinowac z odmą, czy to bardziej inna przyczyna moze być?

Opublikowano
29 minut temu, zelek2012 napisał:

A powiedz mi jezeli odma puszcza to auto bedzie kopcić na czarno przy dodawaniu gazu i bedzie śmierdziało z tłumika? bo ja mam takie objawy, oleju ubywa i tak włąsnie zacząłem kombinowac z odmą, czy to bardziej inna przyczyna moze być?

Jeśli dymi Ci na czarno to raczej nieszczelność układu dolotowego i nie spala Ci całkowicie dawki paliwa stąd czarny dym (za mało powietrza względem paliwa). Sprawdź wszystkie węże idące od turbosprężarki kończąc na zaworze EGR, być może gdzieś występuje nieszczelność i powietrze ucieka z układu doładowania.

Opublikowano
2 minuty temu, romand24 napisał:

Jeśli dymi Ci na czarno to raczej nieszczelność układu dolotowego i nie spala Ci całkowicie dawki paliwa stąd czarny dym (za mało powietrza względem paliwa). Sprawdź wszystkie węże idące od turbosprężarki kończąc na zaworze EGR, być może gdzieś występuje nieszczelność i powietrze ucieka z układu doładowania.

ok dzięki wielkie, przepatrze sobie wszystkie weże, a własnie podczas przyspieszania słychac delikatne syczenie, także być może jest jakas delikatna dziurka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.