Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo późno chwyta


anhulo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moim 2003 Audi A4 B6 2.5 TDI 180KM quattro. Mianowicie wyskakuje mi błąd 00575 8-10. Coś z podciśnieniem. Przepływomierz wymieniłem na inny, używany, zawór N75 wymieniony na inny, używany. Wyszytkie zgodne z tymi podanymi przez producenta.  N18 też wymieniony. Wężyki wymienione na nowe. Auto dalej słabo się zbiera z dołu a turbo dopiero się załączna od około 3000 obrotów :-(

Wciąż mam błąd 00575 8-10

Mechanik mówi że rozruszali geometrię. Trochę pomogło, auto jakby lepiej się zbiera ale to wciąż nie to.

Czy powinienem wyczyścić turbo? Czytałem że można je naftą wyczyścić bez demontażu turba. Od strony gorącej. Czy ktoś to robił lub ma ten sam problem?

Czy to czyszczenie pomoże, a może wymienić MAP sensor?

Dziękuję za pomoc.

VID_20170131_173923.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko wymienione to moze byc zle geometria ustawiona na sztandze turbiny.  Czyli niepowinno sie wogole tego ruszac teraz trzeba na nowa ja ustawiać.  Wakumetr i ustawić 0.5 bara do blokady.  Jak powinno byc I sprawdzic jeżeli nie to ta można zobaczy czy zaworek od podcisnienia nie jest odwrotnie wlozony.  czasem przy zmianie wezyków ludzie sie myla i takie cuda wychodzą, sprawdz może pierwsze co ten zaworek https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRB2_-ol4cmsXLCBgE2vNu64EZFZmy95WJPmDlH9s4p74z96w59-eISzA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którą stronę poprawnie ten zaworek powinien być? I jak się ustawia tą sztangę?

Myślę że spróbuję wyczyścić turbo i zobaczę czy coś się poprawi.

Zrobiłem też logi 011. Jeśli ktoś może na to spojrzeć czy wartości są OK to będę wdzięczny.

 

LOG-01-001-011-008-B.csv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek żółta strona do filtra paliwa a moze wypnij tylko gruszke podcisnienia i reka zobacz czy sztanga lekko chodzi bo jak lekko to turbine bez sensu rozbierac

loga nie moge odczytac wklej na strone

Edytowane przez lunatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...