Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana miejsca zameldowania, a wymiana prawa jazdy


daro84.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dowód osobisty na nowy i zmieniłem miejsce zameldowania.  W tym przypadku potrzebna jest wymiana prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego auta? Słyszałem różne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taką sytuację, że zmieniłem adres zameldowania i akurat skończyły mi się miejsca na pieczątki w dow. rejestr. To w starej miejscowości powiedziano mi, że nie wydadzą nowego dowodu rej. bo mam inny adres zameldowania. I musiałem przerejestrować auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawko na stary adres bezterminowe, pozniej zmienilem zameldowanie na inna ulice i dowod osobisty juz mialem z nowym adresem a prawko dalej na stary. Dwa lata temu znowu zmienilem miejsce zameldowania, prawko  stare, dowod stary. Auto niedawno kupilem i zarejestrowalem na obecnym adresie, czyli mam prawko adres "a", dowod adres "b", a dowod rejestracyjny adres "c". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz inny adres na prawo jazdy i inny w dowodzie rejestracyjnym? Nie będzie problemu przy kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kontroli mogą mu jedynie zwrócić uwagę w kodeksie nie ma na to paragrafu i nie mogą go ukarać. Choć z godnie z przepisem powinno się to zgłosić do 30 dni.  Ja osobiście lubię mieć porządek w papierach i zgłaszam taki fakt urzędowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja baaaardzooo dlugo jezdzilem z prawkiem ze starym adresem i z dowodem osobistym z nowym. Kilka dobrych lat. Przy kontroli miski zawsze mowili, ze musze wymienic prawko bo jest niepoprawny adres, ja mowilem ze czym predzej to zrobie i tyle. Nikt dokumentu nie zabral.

Ale... problem mialem jak mi dziabneli prawko na 3 miechy.. po 3 miesiacach udaje sie aby odebrac prawko do dzielnicy w ktorej przyszlo pismo ze ma tam czekac (dzielnicy na stary adrez) a oni takiego wala.. nie dadza bo dowod mam na inna dzielnice.. tamci z niby dobra dzielnica powiedzieli ze dokumentu nie maja.. i ze mam tamtych prosic zeby wyslali do nich aby Ci mogli dac.. (z dzielnicy starego adresu do dzielnicy z nowego). Musialem wypisywac jakies dokumenty itp.. jak wreszcie wyslali to Ci z dobrym adresem nie chcieli mi oddac prawka z adresem na stara dzielnice. Wiec czekalem na wyrobienie nowego dokumentu. Wiec wszystko 1,5 miesiaca sie opoznilo i nie dostalem dokumentu ze mam uprawnienia abym w tym czasie legalnie mogl jezdzic. Teoretycznie nie moglem prowadzic pojazdow.. wiec jesli mam doradzic to dobrze prawko wymienic za wczasu.. (nie wiem np jak za granica by to odczytali)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...