Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nie działający PDC w A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy po wymianie czujnika pdc to trzęba komputerem wykasowac błędy aby zadziałał? Bo był podłączony do kompa i niby nie dział z przodu prawy. Wiec .tego tytułu wogole noc nie działa nawet kamera cofania :( pomocy 

Opublikowano

Podobno jak jest jakikolwiek błąd w sterowniku to PDC w ogóle nie działa.

Opublikowano
13 godzin temu, Aropro napisał:

Czy po wymianie czujnika pdc to trzęba komputerem wykasowac błędy aby zadziałał? Bo był podłączony do kompa i niby nie dział z przodu prawy. Wiec .tego tytułu wogole noc nie działa nawet kamera cofania :( pomocy 

Jak masz przerwę w obwodzie, system PDC w ogóle się nie włączy  (sygnalizuje błąd poprzez dźwięk przerywany i mijającą diodę na przycisku). Jeśli wymieniles czujnik i dalej jest to samo, może problem jest w czymś innym. Czujnik kupiłeś nowy? Używany? Oryginał czy zamiennik?

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, Mango155 napisał:

Jak masz przerwę w obwodzie, system PDC w ogóle się nie włączy  (sygnalizuje błąd poprzez dźwięk przerywany i mijającą diodę na przycisku). Jeśli wymieniles czujnik i dalej jest to samo, może problem jest w czymś innym. Czujnik kupiłeś nowy? Używany? Oryginał czy zamiennik?

Witam. Jeszcze nie wymieniałem. Mam zamIAR wymienić dopiero. Tylko vag mi powiedział ze jest uszkodzony czujnik prawy. Musze wyjąć zobaczyć jaki numer i kupic wymienię i zobaczę doPiero.i chce kupić używany co ty na to. Czy lepiej nowy kupić. Tylko to pewni większy koszt ;) Dzięki za info pozdrawiam. 

Opublikowano
4 minuty temu, Aropro napisał:

Witam. Jeszcze nie wymieniałem. Mam zamIAR wymienić dopiero. Tylko vag mi powiedział ze jest uszkodzony czujnik prawy. Musze wyjąć zobaczyć jaki numer i kupic wymienię i zobaczę doPiero.i chce kupić używany co ty na to. Czy lepiej nowy kupić. Tylko to pewni większy koszt ;) Dzięki za info pozdrawiam. 

Ostatnio zmagałem się ze świrującym czujnikiem. U mnie sprawa wyglądała tak, że system się włączał, ale pokazywał od razu przeszkodę w bliskiej odległości (sygnał szybki przerywany, lecz nie ciągły). VCDS nie wywalal zadnych błędów. Okazało się że nie stykała kostka przy nim, dlatego wariowal. Po odlączeniu czujnika, system tak jak wcześniej pisałem w ogóle się nie włącza. Stąd wnioskuję, że raczej u Ciebie walniety czujnik, tym bardziej że komputer tak pokazuje.

Na pewno lepiej kupić używany oryginał niż nowy zamiennik. Nie musisz specjalnie zdejmować zderzaka żeby sprawdzić numer czujnika. Zadzwoń do najbliższego ASO, niech dobiorą Ci czujnik po numerze VIN. Będziesz znał wtedy numer, a przy okazji cenę nowego oryginału. Może akurat nie będzie jakaś kosmiczna. :)

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Mango155 napisał:

Ostatnio zmagałem się ze świrującym czujnikiem. U mnie sprawa wyglądała tak, że system się włączał, ale pokazywał od razu przeszkodę w bliskiej odległości (sygnał szybki przerywany, lecz nie ciągły). VCDS nie wywalal zadnych błędów. Okazało się że nie stykała kostka przy nim, dlatego wariowal. Po odlączeniu czujnika, system tak jak wcześniej pisałem w ogóle się nie włącza. Stąd wnioskuję, że raczej u Ciebie walniety czujnik, tym bardziej że komputer tak pokazuje.

Na pewno lepiej kupić używany oryginał niż nowy zamiennik. Nie musisz specjalnie zdejmować zderzaka żeby sprawdzić numer czujnika. Zadzwoń do najbliższego ASO, niech dobiorą Ci czujnik po numerze VIN. Będziesz znał wtedy numer, a przy okazji cenę nowego oryginału. Może akurat nie będzie jakaś kosmiczna. :)

Ok bardzo dziękuję za pomoc w tym tygodniu gonie do aso ;)

Opublikowano

Miejmy nadzieję, ze to wina tylko tego elementu. :) daj znać jak już wymienisz. :)

  • 1 rok później...
Opublikowano

siema macie pomysł na coś takiego odpalam samochód i taka dyskoteka tylko te 3 z przodu przód lewy jest ok nie wiem czy to zbieg okoliczności ale zaczeło mi tak wariować po wizycie na myjce a na zwenątrz było ok -9C. po włączeinu zapłonu czujniki szaleją. Wywaliło błąd 254 wymieniłem na zamiennik i dalej to samo

 

Edytowane przez mrarturko

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

sprawdz sterownik PDC lubia sniedziec

 

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam. Co może być powodem umnie nie da się włączyć przyciskiem ani wyłączyć parktronic. Jedynie załącza się na wstecznym R w automacie. 

  • 2 lata później...
Opublikowano

Czy do wymiany czujnika z tyłu trzeba ściągać zderzak?

  • 2 lata później...
Opublikowano

Witam. Problem jest taki że przednie czujniki reagują gdy nawet niema przeszkody. Samochód był po lekkiej szkodzie. Gdzie szukać przyczyny? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.