Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Start stop awaria audi a4 b8 quattro 170 disel


Aropro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem ze Ne włącza mi się start stop. Prawdopodoboje czujnik hamowania jet rozwalony. I niby od tego to może być problem. Czy wystarczy zmienić ten czujnik. I czy trzeba pod kompa wtedy podłączyć jeszcze oprócz tego.? Dziki za pomoc pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kompa do podłącz w pierwszej kolejności, może start/stop nie włącza się bo nie są spełnione do tego wszystkie warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzieś jakaś konkretna lista tych warunków żeby zadziałał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe to temperatura silnika, poziom naładowania akumulatora, ustawienia klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wcześniej się włączał ? czy kupiłeś auto z tym systemem i Ci nie działa ? może ktoś wyłączył po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komoornik: temperatura silnika kompletnie nie ma znaczenia bo wiele razy na zimnym silniku system się załączył
Jeśli chodzi o mnie to działał cały czas tylko po odłączeniu haka, przestał działać, ale auto stało przez 5 tygodniu, w garażu. Zrobiłem 300km i daje nie działa być może u mnie jest kwestia braku wykodowania haka, bo jeszcze tego nie zrobiłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi wyczytałem że w podstawowych warunkach trybu start/stop jest brak podłączonej przyczepy więc wykoduj ten hak bo może to bruździ

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lcu napisał:

Komoornik: temperatura silnika kompletnie nie ma znaczenia bo wiele razy na zimnym silniku system się załączył
Jeśli chodzi o mnie to działał cały czas tylko po odłączeniu haka, przestał działać, ale auto stało przez 5 tygodniu, w garażu. Zrobiłem 300km i daje nie działa być może u mnie jest kwestia braku wykodowania haka, bo jeszcze tego nie zrobiłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nikt nie mówi, że silnik ma być ciepły ale temperatura ma znaczenie.

Przy starcie na zimno, przez co najmniej kilkaset metrów SS nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie np ciężko spełnić warunki do aktywacji s/s, działać działa na 100% ale nawet jak silnik nagrzany a temp powietrza bardzo niska to się nie załączy, jak chwile wcześniej klima podkręcona, a nawet jak są włączone pierdoły które pobierają prąd np ogrzewanie tylnej szyby. jak się spełni te milion wymagań to działa.

Nie było żadnej aktualizacji systemu? Może po prostu nie jesteś przyzwyczajony do nowych warunków działania systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę potwierdzić wcześniejsze wypowiedzi kolegów że w zimowych warunkach systemy s/s nie działają (rzadko się aktywują). Piszę na podstawie doświadczenia korzystania z takich aut i to nie tylko w audi ale też renówki w niskich temperaturach nie aktywują s/s

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykodowaniu haka, ruszyło ale wrażenie mam że nie działa do końca tak jak wcześniej, ale to może tak jak piszecie przez ciężkie warunki pogodowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lcu napisał:

Po wykodowaniu haka, ruszyło ale wrażenie mam że nie działa do końca tak jak wcześniej, ale to może tak jak piszecie przez ciężkie warunki pogodowe...

A co jest inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simon_75: system miałem nieaktywny, po wypięciu haka z samochodu, dopiero jak wykodowalem to ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...