Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ogrzewaniem w aucie


marianzs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z autem audi b7 1.8 T BFB, a mianowicie chodzi o ogrzewanie w nim . Auto lapie szybciej temperature niz to bylo wczesniej , jak narazie temperatura utrzymuje sie na poziomie 90 stopni. Mechanik doszedl do wniosku ze to termostat tak wiec jestem po wymianie lecz to nic nie pomoglo. Auto nadal na wolnych obrotach daje zimne powietrze , ale jak przytrzymam go na wyzszych to juz jest gorace tak samo sie dzieje jak jade .  Przed wizyta u mechanika mialem taki blad : 

17700 - Map Controlled Engine Cooling Thermostat (F265) 
            P1292 - 004 - Open Circuit - Intermittent

Prosze o pomoc , moze ktos mial podobne objawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica drożna?

U mnie takie same objawy jak u Ciebie. Temp cały czas 90st, na postoju zimne, podczas jazdy leciało ciepłe.

Wymieniłem i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź króciec za silnikiem, do tego plastikowego króćca podłączony jest wąż doprowadzający ciepłą wodę do nagrzewnicy. Mi poszła końcówka plastikowa która jest wpinana na ten króciec i był problem żeby zgadnąć co sie dzieje, płyn kapał na wydech więc nie było mokro za silnikiem, nagrzewnica się zapowietrzała i nie grzała, a jak powietrze szło w nagrzewnice to nie było ubytków płynu w zbiorniczku, dopiero jak zostawiłem zbiorniczek otwarty aż silnik wystygł. Każdy mechanik mówił ze nagrzewnica nie grzeje bo jest zapchana, jednak po wymianie króćca i wężyka nagrzewnica działa do tej pory. nie wymieniałem jej bo przy 3-4 tys obrotów grzała normalnie. A silnik szybciej łapał temperaturę bo było mniej płynu w obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowki . Wyczytalem wlasnie w roznych postach i padalo na nagrzewnice albo na pompe wody . No ale wlasnie nie mam problemu z temperatura tak wiec musze sprawdzic  ta nagrzewnice . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...