Skocz do zawartości
IGNOROWANY

xenon problem z żarówką


alexigor2000

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy.mam problem.Kupiłem lampę 2016 do przed lifta i nie mogę włożyć żarówki.Jakieś inne gniazdo.W efekcie pękła oprawka i już d*pa.Czy coś się zmieniło? jakieś nowe żarówki?.Będę musiał rozklejać lampę i przełożyć soczewkę.Ma ktoś jakąś wiedzę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2016 to już przecież po lift, żarówka to D3S z przetwornicą razem. Zarówno w przed lifcie, jak i w po lifcie był D3S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa wyprodukowana w 2016 ale do przed liftu .Przecież można kupić lampe nową.żarówki nie mogę przekręcić.W oprawce są dwa kołeczki których nie mam w starej lampie.Drugą też mam z tymi kołeczkami.Coś zmienili a ja nic o tym  nie wiem.Żarówkę przełożyłem z powypadkowej lampy .Przełożyłem też przetwornicę i zasilacz led. Wszystko pasuje a żarówki nie mogę przekręcić.Jutro zrobię zdjęcie 

 

 

Edytowane przez alexigor2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny że żarówka która masz to D3S, bo  żarówki D1S, D1R, D3S, D3R są identyczne. Ale ja założysz niewłaściwą to nie będzie działać. Z tego co pamiętam to żarówka z końcówką "R" np D1R jest do lampy bez soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że r nie jest przeznaczona do soczewki.Chyba mam lampe do d3s bez rteci i może dla tego nie mogę przekręcić żarówki.Może producenci chcą zmusić do nowszych żarówek i nie da sie cofnąć technologicznie.Muszę sporo poczytać.Co gorsza będę miał dwa samochody  w których będą różne żarówki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze żarówki mają oznaczenie D8S i one nie wymagają samopoziomowania i spryskiwaczy. Może taką żarówkę masz, albo jakaś chińska podróbka D3S, bo takie też są. W a4/a5 przedlift/polift wychodziły reflektory z żarówką D3S, innej nie było. Nie sądzę żeby producent zmieniał żarówkę na jakąś inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta z 2008r kupiłem dwie lampy.Zawsze przewalałem klamoty i wszystko pasowało.Wczoraj tak się mocowaliśmy z żarówką aż pękła.W sumie mam dwie lampy z nieco innym mocowaniem.Żarówki były w samochodach i pewnie od nowości.Patrząc na gniazdo w starej mam trzy kołeczki na górze w tych kupionych ma pięć kołeczków czyli dodatkowe dwa na dole.Żarówki nie można obrócić by zaklinować..Jedną lampę kupiłem z 2016r nową do modelu przed lift.Nie miałem pojęcia że są różne żarówki z zapłonnikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób zdjęcia tych lamp, bo trochę to dziwne. A może jedna lampa była od anglika, ale nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie jutro  i jeszcze zaraz pójdę do garażu sprawdzić po liftową i przed bo może już będzie fotka z różnicą

 

Zawartość dodana 17 minutes later

Pierwsze dwa zdjęcia to polift i piec kołków drugie dwa to 2010 i tez piec kołków czyli jedną lampe mam dobrą

IMG_5005.JPG

IMG_5007.JPG

IMG_5008.JPG

IMG_5009.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że rozwiązanie jest proste, skoro auto masz z 2008 roku. W lampach od 2007 do 2009 musiało być inne mocowanie żarówki, po wprowadzeniu małego liftu zrobili nowe mocowanie na 5 kołków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są to pewnie dwie zupełnie inne żarówki..Kupie  odpowiednią żarówkę ale jeśli się okaże że pracują na różnych napięciach i stąd  takie różnice w mocowaniu to będę miał problem.Na szczęście w drugim aucie jest dokładnie taka lampa jak kupiłem z innym gniazdem.D1S i D3S jutro będę więcej wiedział 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...